$
בשולי החדשות

דיווח: מה באמת הפריע לטראמפ בחיקוי של דובר הבית הלבן?

לפי "פוליטיקו", נשיא ארה"ב לא אהב את העובדה שאשה גילמה את דמותו של שון ספייסר ב"סטרדיי נייט לייב"; "טראמפ לא אוהב שהאנשים שלו נראים חלשים"

שירות כלכליסט 23:5607.02.17
שון ספייסר, דובר הבית הלבן, כיכב בסוף השבוע במערכון של תוכנית הסטירה האמריקאית "סטרדיי נייט לייב" (SNL). את דמותו גילמה השחקנית מליסה מקארתי, שהציגה דמות קריקטוריסטית מגוחכת.

 

כפי שניתן היה לצפות, בבית הלבן לא אהבו את החיקוי; ואולם לפי האתר "פוליטיקו", מה שהטריד את מנוחתו של הנשיא דונלד טראמפ לא היה הצגתו של ספייסר כדובר שממציא עובדות, אלא העובדה שאישה היא זו שחיקתה אותו.

 

 

מליסה מקארתי מחקה את שון ספייר ב"סטרדיי נייט לייב" מליסה מקארתי מחקה את שון ספייר ב"סטרדיי נייט לייב" צילום מסך: Saturday Night Live

 

מליסה מקארתי מליסה מקארתי צילום: אם סי טי

 

"טראמפ לא אוהב שהאנשים שלו נראים חלשים", אמר לאתר תורם בכיר של הנשיא. לדברי מקורבים, דממת האלחוט הלא אופיינית של הנשיא בטוויטר - שהשתלח בתוכנית כמה פעמים בחודשים האחרונים - מצביעה על חוסר הנוחות שחש מהאופן בו גילמה מקארתי את ספייסר.

 

ספייסר מצידו ניסה להפחית מחשיבות המערכון, שזכה לשיתופים רבים באינטרנט ובערוצי הכבלים. "מקארתי צריכה להרגיע עם לעיסת המסטיק", אמר בבדיחות לתוכנית אקסטרה. גם מקורביו בבית הלבן ניסה לשדר חזית משועשעת. "הוא מתייחס ברצינות לעבודה שלו, אבל לא לעצמו", אמר אחד מהם, שאף הוסיף כי המערכון שהפך ויראלי מעלה אותה לרמה חדשה של סלבריטאות. לעומת זאת, יש הטוענים שהנזק העיקרי כתוצאה מהמערכון הוא העובדה שהוא קרוב מדי למציאות. "אני חשבתי שהם הציגו את שון בצורה טובה", אמר מקורב אחר.

 

ספייסר מתקשה להתאושש מהרושם שיצר במסיבת העיתונאים הראשונה שקיים לאחר השבעתו של טראמפ לנשיאות, אז סירב לענות על שאלות הכתבים והציג עובדות שגויות לגבי מספר הנוכחים בטקס ההשבעה. בעקבות זאת הוא איבד חלק מהמהימנות שלו בקרב העיתונאים, איתם הוא אמר לעבוד.

 

בראיון שקיים ביום שני ניסה ספייסר שוב להפחית מחשיבות המערכון. "אני מעדיף שההתמקדות תהיה בהאג'נדה של הנשיא ובהצלחה שלנו", אמר. "זה כל מה שיש לו לומר בעניין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x