$
תעשייה ופיננסים

רשת הכלבו נורדסטרום מחרימה את מוצרי איוונקה טראמפ

ברקע, קמפיין נגד המותג הקורא לחדול מלעשות עסקים עם הנשיא ועם משפחתו. בהודעה רשמית של הרשת נמסר כי הסיבה היא מכירות חלשות

שירות כלכליסט 09:0203.02.17

רשת נורדסטרום תפסיק למכור את מותג האופנה של איוונקה טראמפ. כך הודיעה אתמול (ה') הרשת. השינוי מגיע לאחר קמפיין החרמה נגד המותג הנמשך זה כמה שבועות ואורגן בידי קבוצת הפועלת נגד טראמפ Grab Your Wallet (החזק בארנק שלך). הקבוצה דרשה מרשת חנויות הכלבו לחדול מלעשות עסקים עם הנשיא ועם משפחתו.

 

עם זאת, בהודעה רשמית אמרה נורדסטרום כי תחדל להחזיק את מוצריה של איוונקה בשל מכירות חלשות. בהודעה לא נאמר דבר הנוגע להשפעתו של החרם של הארגון. "מדי שנה אנו נוהגים לקצץ 10% מהמותגים ולרענן את המבחר במותגים חדשים בערך באותו השיעור", נמסר מהרשת. "במקרה זה, בהתבסס על ביצועי המותג, החלטנו לא לרכוש אותו לעונה זו". נציג מטעם נורדסטרום ציין שלרשת יש עדיין כמה פריטים מהמותג, שאותם היא תמשיך למכור. באתר הקניות של החברה, הפריטים היחידים של המותג שעדיין הופיעו, נכון לאתמול בערב, היו ארבעה דגמי נעליים, שהוצעו בהנחות.

איוונקה טראמפ איוונקה טראמפ צילום: איי אף פי

 

הקמפיין של ארגון Grab Your Wallet פועל כרגע נגד למעלה מ-60 חברות, ובכלל זה חברה המפעילה את מסלולי הגולף ואת המלונות של הנשיא הנבחר, חברות המוכרות מוצרים הנושאים את שם המותג שלו ועסקים אחרים שבראשם עומדים כאלו שתמכו בטראמפ או שתרמו לקמפיין הבחירות שלו. "יכול להיות שאלו שהצביעו נגד טראמפ הפסידו בקלפיות, אבל הם עדיין יכולים לנצח בקופות", אמרה חברה בארגון, שאנון קולטיר.

 

דובר מטעם המותג של איוונקה טראמפ אמר שבתחילה רכשה נורדסטרום מספר מוצרי לבוש, ולא נעליים, עבור עונת המבצעים באביב. הרשת שינתה את החלטתה והחליטה שלא למכור את המוצרים ככלות הכל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x