$
בשולי החדשות

יוצרת משרות: פליטים סורים יארגו שטיחים לאיקאה

ענקית הריהוט משבדיה תעסיק באריגת שטיחים וסלים 200 פליטות שקיבלו מקלט בירדן. החברה תתחיל למכור את הפריטים ב־2019 במזרח התיכון ותשקול לשווקם גם באירופה

שירות כלכליסט 20:3601.02.17

ענקית הריהוט השבדית נרתמת לעזרת הפליטים הסורים. באיקאה מתכננים להעסיק 200 פליטים מסוריה, רובן פליטות, המתגוררות בירדן.

 

"המצב בסוריה הוא טרגדיה מודרנית, וירדן לקחה על עצמה מחויבות עצומה באירוח הפליטים שברחו משם. החלטנו לבדוק כיצד איקאה יכולה להתגייס למאמץ", אמר ג'ספר ברודין, האחראי על אספקה ומלאי בחברת הריהוט בריאיון ל"פייננשל טיימס".

 

יותר ממיליון פליטים סורים חיים כיום בירדן, שאף הפיקה אישורי עבודה בשנה החולפת ל־200 אלף איש מתוכם כדי שיוכלו לעבוד באופן חוקי.

 

איקאה איקאה צילום: שאטרסטוק

שיעור התעסוקה הנמוך ביותר בקרב הפליטים הוא אצל נשים, שבאופן מסורתי צריכות לטפל בילדים. מאיקאה נמסר כי הפרויקט יעשה בשיתוף פעולה עם ארגונים מקומיים, כדי להבטיח ששעות העבודה יאפשרו לאימהות להמשיך לטפל בבני ביתן.

 

ברודין אמר כי איקאה תפתח ליין של שטיחים ארוגים ביד, מוצרי טקסטיל, סלים ואביזרים לעיצוב הבית. החברה תתחיל למכור את הפריטים ב־2019 ותשווק אותם בתחילה רק במדינות המזרח התיכון שעמן יש לירדן הסכמי סחר חופשי, ובהיקף קטן. יחד עם זאת, החברה אמרה כי בשלב מאוחר יותר היא תשקול לייצא את הפריטים ליעדים נוספים, כולל למדינות האיחוד האירופי.

 

אין זו הפעם הראשונה שאיקאה נחלצת לעזרת פליטים מבקשי מקלט. לאחרונה אף זכתה החברה בפרס יוקרתי עבור עיצוב "מקלט נייד" באריזה שטוחה לרווחת פליטים באזורים מוכי אסון. הפרויקט, שפיתחה איקאה תוך שיתוף פעולה עם האו"ם, זכה בפרס ביזלי לעיצוב מטעם מוזיאון העיצוב בלונדון לשנת 2016. בנוסף, מאז שנת 2015 תרמה ענקית הריהוט 30.8 מיליון יורו לחוות אנרגיה מתחדשת שמספקות חשמל למחנות פליטים במזרח התיכון, אפריקה ואסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x