$
תעשייה ופיננסים

מלון יוקרה באוסטריה נאלץ לשלם כופר להאקרים שהשתלטו על מערכת פתיחת החדרים

מדובר במלון הממוקם בהרי האלפים שלו מערכת IT מודרנית הכוללת כרטיסים אלקטרוניים לחדרים. הנהלת המלון שהותקפה בפעם השלישית החליטה לפרסם את התקרית כדי להזהיר ארגונים נוספים שעשויים להיפגע

שירות כלכליסט 19:0329.01.17
בית מלון נחשב באוסטריה הודה שנאלץ לשלם אלפי ביטקוין ככופר להאקרים שהשתלטו על מערכת המפתחות האלקטרונית של המלון. בעקבות הפריצה הזו למערכות, ננעלו מאות אורחים מחוץ או בתוך החדרים שלהם עד להעברת דמי הכופר.

 

המלון הנפגע הוא רומנטיק סיהוטל ג'אגרווירט (Romantik Seehotel Jaegerwirt), מלון 4 כוכבים בהרי האלפים, שהחליט לפרסם את התקרית כדי להזהיר מסכנות פשעי הסייבר.

 

למלון מערכת IT מודרנית, שכוללת כרטיסים אלקטרונים לחדרים, בדומה למלונות רבים ברחבי העולם. ההנהלה מסרה כי המלון היה קרבן להתקפות סייבר 3 פעמים, כשבתקרית האחרונה ההאקרים הצליחו להשבית את מערכת המפתחות האלקטרונית כולה. כתוצאה מכך, האורחים לא הצליחו להיכנס או לצאת מהחדרים, ולא ניתן היה להנפיק כרטיסים חדשים. ההתקפה בוצעה בסוף השבוע הפותח של עונת החורף, והיא הייתה כל כך רחבה שהובילה גם להשבתת כל המחשבים במלון כולל מערכת ההזמנות והתשלומים.

מלון רומנטיק סיהוטל באוסטריה. פריצת הסייבר שלישית מלון רומנטיק סיהוטל באוסטריה. פריצת הסייבר שלישית צילום: Romantik Seehotel Jägerwirt

 

ההאקרים הודיעו כי יחזירו את המערכות במהירות לפעולה רק לאחר שיקבלו תשלום של 1,500 יורו (1,272 דולר) במטבע הווירטואלי ביטקוין. "המלון היה מלא עם 180 אורחים, ולא הייתה לנו שום ברירה. לא המשטרה ולא חברות הביטוח יכלו לעזור במקרה הזה", סיפר מנהל המלון כריסטוף ברנדסטאטר. "שחזור המערכת שלנו לאחר ההתקפה הראשונה בקיץ עלה לנו אלפי יורו, ולא קיבלנו פיצוי מהביטוח מכיוון שאי אפשר לאתר את האשמים". לדבריו, זול ומהר יותר לשלם את הכופר. "כל יורו שאנחנו משלמים לסחטנים פוגע בנו. אנחנו יודעים שמלונות אחרים הותקפו גם ופעלו כמונו", הוסיף.

 

לאחר שקיבלו את הכסף החזירו ההאקרים את המערכת לפעולה. אולם, במלון מציינים כי השאירו פתח כניסה למערכת וניסו לתקוף שוב. במקרה הזו הם נכשלו לאחר שהמחשבים במלון הוחלפו ושודרגו תקנות האבטחה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x