$
חברה וסביבה

גרינפיס נגד טראמפ: תלו שלט על מנוף בסמוך לבית הלבן - "התנגדו"

ברקע: שורה של החלטות אנטי-סביבתיות של הנשיא הנכנס, בהן קידום שני צינורות נפט; דובר גרינפיס: "המפגינים קוראים להתנגד להתקפות של טראמפ על הסביבה, החברה, הכלכלה והחינוך"

שירות כלכליסט 19:3625.01.17

הארגונים הירוקים יוצאים למאבק נגד נשיא ארה"ב דולנד טראמפ. פעילים של גרינפיס טיפסו על מנוף בקרבת הבית הלבן, ותלו שלט שעליו כתוב "התנגדו".

 

דובר גרינפיס מסר כי "המפגינים קוראים להתנגד להתקפות של טראמפ על הסביבה, החברה, הכלכלה והחינוך - ולתרום למען אמריקה טובה יותר".

 

אתמול חתם טראמפ על שני צווים נשיאותיים שיאפשרו את קידום הנחת צינור הנפט קיסטון XL, מקנדה למפרץ מקסיקו, שאובמה ביטל ב-2015; וצינור הנפט דקוטה אקסס - שעמד במוקד הפגנות של אמריקאים ילידים, ואשר הצבא הודיע באחרונה כי לא יקדם אותו.

 

 צילום: רויטרס

 

 צילום: איי פי

 

שלט המחאה בסמוך לבית הלבן שלט המחאה בסמוך לבית הלבן צילום: איי פי

 

טראמפ גם הורה על עיכוב היישום של לפחות 30 תקנות בתחום איכות הסביבה, והורה לסוכנות להגנת הסביבה להקפיא חוזים חדשים. נשיא ארה"ב הביע בעבר התנגדות להסכם האקלים שנחתם בפריז, ואמר כי מדובר ב"קונספירציה של סין". הנשיא הקודם ברק אובמה העביר רגע לפני שסיים את תפקידו 500 מיליון דולר לקרן האו"ם ליישום הסכם האקלים - אך טראמפ צפוי להקפיא העברת סכומים נוספים.

 

דקוטה אקסס פייפליין נמצא בבעלות חברת אנרג'י טרנפסר פרטנרס מטקסס, והוא הושלם ברובו מלבד החלק המתוכנן לעבור מתחת לאגם אוהי, מאגר מים שנוצר על ידי סכר בנהר מיזורי. החלק הזה חייב אישור של הרשויות הפדרליות, אך ממשל אובמה דחה פעמיים את קבלת ההחלטה בטענה שעליו להשלים את ההתייעצות עם שבט סטנדינג רוק סו, שבשטחו מתוכנן הצינור לעבור. המוחים טוענים כי הפרויקט, בעלות של 3.8 מיליארד דולר, עלול לזהם את מאגרי המים ולפגוע באדמות המקודשות לשבט. "הצבא לא יעניק אישור לחצות את אגם אוהי במיקום המוצע", נמסר בהודעת הצבא האמריקאי מוקדם יותר החודש. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x