$
תעשייה ופיננסים

מיזוג ענק של 49 מיליארד דולר ייצור את חברת הטבק הגדולה בעולם

חברת הסיגריות בריטיש אמריקן טבקו (BAT) רוכשת את השליטה בריינולדס אמריקן, זאת לאחר שהגישה ליצרנית הסיגריות קאמל הצעה משופרת

שירות כלכליסט 11:3717.01.17

חברת הסיגריות בריטיש אמריקן טבקו (BAT) רוכשת את השליטה בריינולדס אמריקן (Reynolds American), זאת לאחר שהגישה ליצרנית הסיגריות קאמל הצעה משופרת בגובה 49.4 מיליארד דולר. המו"מ בין שתי החברות נמשך שלושה חודשים ובסופו העלתה BAT את כמות המזומן בהצעה המבוססת על מזומן ומניות לרכישת 58% מריינולדס שעוד לא היו בבעלותה.

 

ההצעה החדשה מעניקה למניה של ריינולדס שווי של 59.64 דולר, זאת לעומת שווי של 56.50 דולר בהצעה שהגישה באוקטובר.  

סיגריות קאמל של ריינולדס סיגריות קאמל של ריינולדס צילום: רויטרס

 

ההצעה החדשה עומדת על 29.44 דולר במזומן ו-0.526 מניית BAT על כל מניה של ריינולדס. היא גבוהה ב-5.6% מההצעה הקודמת, אך לפי האנליסטים , הורדה אפשרית של מס החברות על ידי הנשיא הנבחר דונלד טראמפ מצדיקה את העלייה של 8.2 מיליארד בהצעה.

 

העסקה הזו היא האחרונה עד כה בגל של מיזוגים בתעשיית הטבק, שמתמודדת עם ירידה בביקוש לסיגריות מסורתיות. גורם המשיכה העיקרי של ריינולדס היה היותה מובילה בשוק הסיגריות האלקטרוניות המתפתח בארה"ב. העסקה צפויה לעלות את הרווח למניה של BAT בשנה הראשונה לאחר השלמתה.

 

ל-BAT יש אחזקה בריינולדס מאז הוקמה החברה ב-2004, והן נחשבות לשותפות קרובות. החברה המשולבת תהיה גדולה יותר מפיליפ מוריס אינטרנשיונל, יצרנית סיגריות מרלבורו, כך שתהפוך לחברת הטבק הציבורית הגדולה בעולם. צ'יינה נשיונל טבקו קורפ שבבעלות מונופול הטבק הממשלתי של סין, היא חברת הטבק הגדולה בעולם. העסקה גם תעניק לחברה הבריטית נוכחות מוגברת בארה"ב, וכאמור גישה לעמדתה המובילה של ריינולדס בשוק הסיגריות האלקטרוניות.

 

ריינולדס מצטרפת כעת לשורה של רכישות שביצעה BAT בשנים האחרונות, ביניהן רכישת אחזקת שליטה בסוזה קרוז הברזילאית עבור 2.4 מיליארד דולר ב-2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x