$
עולם

דיווח באוסטרליה: הרשויות בודקות את המתנות מהמיליארדר ג'יימס פאקר ליאיר נתניהו

דוברת מטעם המשטרה האוסטרלית מסרה לכלי התקשורת במדינה כי "אנו מודעים למידע במרחב הציבורי הנוגע לחשדות, אך המשטרה לא מדווחת את מי היא חוקרת או לא חוקרת". לפי הדיווחים, פאקר העניק לבנו של ראש הממשלה מתנות יוקרתיות, לרבות טיסות במטוסו הפרטי

שירות כלכליסט 12:2711.01.17

הרשויות באוסטרליה עוקבות אחרי הדיווחים בארץ לפיהם, המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר העניק ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתנות יוקרתיות, כולל טיסות חינם במטוסו הפרטי ושהייה במלון שלו בניו יורק.

 

דוברת מטעם המשטרה האוסטרלית מסרה לכלי התקשורת במדינה כי היא מודעת "למידע במרחב הציבורי הנוגע לחשדות, אך המשטרה לא מדווחת את מי היא חוקרת או לא חוקרת".

 

על פי החוק נגד הענקת שוחד במדינות זרות, המשטרה האוסטרלית מחויבת לבדוק את ההאשמות של הענקת כסף או מתנות מצד איש עסקים אוסטרלי למנהיג של מדינה זרה או בני משפחתו. העונש על עבירות מסוג זה הוא עד עשר שנות מאסר וקנס של עד 1.7 מיליון דולר אוסטרלי.

 

עם זאת, בשלב זה פאקר לא מואשם בשוחד לאיש ציבור זר, והוא הכחיש את הטענות בדבר קשריו עם משפחת נתניהו.

 

על פי הדיווחים, פאקר מעוניין לקבל אזרחות ישראלית, שתעניק לו פטור מתשלום מסים על נכסים שהוא מחזיק מחוץ למדינה במשך עשר שנים. מסמכים שהחברה שלו הגישה בהונג קונג חושפים כי ב-18 החודשים האחרונים פאקר דיווח לרשויות כי הוא מתגורר בדירה במלון רויאל ביץ' בתל אביב.

 

השערורייה בארץ מצטרפת לשורה של קשיים עמם מתמודד לאחרונה פאקר, ביניהם פרידה מהזמרת מריה קארי ומעצר בסין של עובדים בחברת הקזינו שלו.

 

השבוע דווח בערוץ 10 כי המיליארדר האוסטרלי סיפק לראש הממשלה נתניהו ולרעייתו שרה ארוחות והטבות נוספות בשווי של עשרות אלפי שקלים. החשדות נוגעים לפרשה שבה חשוד נתניהו בקבלת טובות הנאה, ובמסגרתה נחשף קודם לכן כי מפיק העל ארנון מילצ'ן סיפק לנתניהו סיגרים בעשרות אלפי שקלים.

 

לפני כחודש וחצי דיווח ערוץ 10 שנתניהו נהג להשתמש בביתו של פאקר בקיסריה לפגישותיו בעוד בנו יאיר התארח בבתיו של פאקר בתל אביב ובחו"ל. בנוסף דווח שפאקר נתן כרטיסים להופעה של קארי למשפחת נתניהו ולראש המוסד היום, יוסי כהן. על פי הדיווח השבוע, פאקר - שהוא גם ידיד של מילצ'ן - חלק עמו את ערוץ ההטבות לבני משפחת נתניהו.

 

מריה קארי וג'יימס פאקר מריה קארי וג'יימס פאקר צילום: גיל יוחנן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x