שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

דיווחים: פולקסווגן קרובה להסדר בסך 4 מיליארד דולר בארה"ב

מנהלת מו"מ עם משרד המשפטים במטרה ליישב את שערוריית זיוף תוצאות הזיהום וכדי לשקם את עסקיה במדינה; במקביל אישרו הרשויות את הצעת התיקון שהגישה החברה ל-70 אלף רכבי דיזל מתוצרתה

שירות כלכליסט 10:0507.01.17
צעד משמעותי לקראת סיום פרשת דיזלגייט? לפי דיווחים שונים, פולקסווגן קרובה להשגת הסדר עם משרד המשפטים האמריקאי ליישוב התביעות הפליליות והאזרחיות סביב שערוריית זיוף תוצאות הזיהום.

 

 

 

פולקסווגן זקוקה להסדר מוצלח כדי לשקם את עסקיה בארה"ב, שוק שנחשב מהותי לתוכניות הצמיחה ארוכות הטווח שלה. בשנה שעברה נפלו מכירות הדגמים של החברה במדינה ב-8%. ההסכם עם משרד המשפטים עלול לעלות לה מעל 4 מיליארד דולר, ולפי מספר אנשים המקורבים לסיפור ההכרזה עליו צפויה כבר בתחילת השבוע הבא. עם זאת, הם מדגישים כי הצדדים עדיין נמצאים במו"מ שלא בהכרח יסתכם בהסדר.

 

 

 

מפולקסווגן וממשרד המשפטים סירבו להגיב.

 

יצרנית הרכב השנייה בגודלה בעולם מנהלת שיחות אינטנסיביות עם הרשויות בארה"ב וזאת כדי לשים מאחוריה את שערוריית זיוף תוצאות הזיהום במכוניות הדיזל שלה, שנחשפה לראשונה בספטמבר 2015. החברה הודתה אז כי במשך שש שנים לפחות התקינה במכוניות שלה תוכנות שהיטו את תוצאות פליטת המזהמים של מכוניות הדיזל.

 

קצב השיחות הוגברב לאחרונה, שכן שני הצדדים מעוניינים לפתור את העניין לפני עזיבתו של ברק אובמה את הבית הלבן ב-20 בינואר.

 

 

 

בתוך כך, רשות ההגנה על הסביבה האמריקאית (EPA) הודיעה אתמול (ו') כי אישרה תיקון שהציעה החברה ל-70 אלף מכוניות דיזל. התיקון כולל התקנת תוכנה חדשה, כשהשלב השני יחל בעוד שנה ויכלול התקנת עדכוניםלתוכנות וכן חומרה חדשה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x