שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

האוטובוס העילי בסין שאמור היה לפתור את בעיית הפקקים - התגלה כתרגיל שיווקי

באוגוסט האוטובוס הלהיב רבים, אבל מאז הועלו סימני שאלה לגבי מפעילי הפרויקט - והוא הוקפא. בינתיים, העומסים בכבישים רק החמירו

שירות כלכליסט 21:3624.12.16

לאחר שהלהיב את העולם במהלך הקיץ, האוטובוס המוגבה בסין הגיע כפי הנראה לתחנתו הסופית.

 

סרטונים המראים את האוטובוס המוגבה - שהיה אמור להיות פני העתיד של התחבורה הציבורית בסין - נוסע ברחובות העיר וחולף מעל לרכבים התקועים בפקקים האינסופיים, הציתו תקווה כי הנה עוד רגע בעיית הפקקים מגיעה אל סופה. הסרטונים פשטו כמו אש בשדה קוצים באינטרנט באוגוסט. אולם מהרכב המוזר למראה נותר מפגע ויזואלי בלבד.

 

האוטובוס רחוק מלפתור את בעיות העומס בכבישים ולמעשה הוא כעת גורם לפקקים בצ'ין חואנג דאו. לשם נסיעת מבחן, נבנו פסי נסיעה חשמליים לאוטובוס העצום, שרוחבו 8 מטרים, אורכו 22 מטרים וגובהו כ-5 מטרים. רכבים משני הכיוונים נאלצים להצטופף כדי להימנע מלעלות על פסי הנסיעה ולאפשר לאוטובוס הרחב לעבור.

 


 

"הכביש צר יותר, כך שכמובן שהדבר משפיע על התנועה", אמר אחד מתושבי המקום הזועמים על המפגע שנוצר.

 

החברה המפעילה את האוטובוס, TEB טכנולוג'י (TEB Technology), היתה אמורה להשיב את הכביש למצבו הקודם לאחר נסיעת המבחן עד סוף אוגוסט. כך על פי סוכנות הידיעות הממשלתית של סין שינהואה. אולם לא כך היה.

 

"הפסים עדיין במקומם ואנו מודעים לכך שהם גורמים לבעיות תחבורה", אמר גורם רשמי ברשויות העיר. "איני יודע יותר מדי על התוכניות העתידיות של TEB או מה נעשה עם הפסים", אמר והוסיף כי תושבים רבים מתקשרים לרשויות כדי להתלונן על המצב.  

 

אוטובוס העתיד של סין. רחוק מלפתור את העומס בכבישים אוטובוס העתיד של סין. רחוק מלפתור את העומס בכבישים צילום: xinuha

 

זמן קצר לאחר נסיעת המבחן באוגוסט – שבו נסעו אנשים בתא הנוסעים המוגבה העובר מעל לרכבים בכביש – החלה התקשורת בסין להעלות שאלות בדבר הלגיטימיות של הפרויקט. בעיקר צוינו חששות שהעניין כולו הוא תרגיל שיווקי שמומן על-ידי גיוס הלוואת פרטיות באינטרנט – אמצעי השקעה נטול רגולציה המשמש מקור לא אכזב להונאות במדינה. חלק מהדיווחים אמרו כי המממנים מצאו עצמם בקשיים פיננסיים לאחר שהבטיחו תשואות מוגזמות למשקיעים.

 

לא ניתן היה ליצור קשר טלפוני עם TEB. כתב CNN ביקר במשרדי החברה וגילה שרוב האורות במשרד כבויים. עובד שהיה במקום אמר כי אינו יודע מהן תוכניותיה של החברה. הוא אמר שהרכב שנבדק בנסיעת המבחן הוא רק אב טיפוס ושהחברה מתכוונת לייצר את האוטובוס באמצע שנה הבאה.

 

"אבל עם הפסקת המימון כעת, החברה לא יכולה לעשות דבר", אמר העובד לכתב CNN מבלי להזדהות בשמו המלא, אולם לפי כרטיס הביקור שמסר, תפקידו הוא סמנכ"ל פיתוח של החברה.

 

אוטובוס העתיד, בימים טובים יותר אוטובוס העתיד, בימים טובים יותר צילום: xinuha

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x