שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות בארה"ב 2016

ל-17 שרי הקבינט של טראמפ יש יותר הון מאשר לשליש מהאמריקאים יחד

ההון המצרפי של הטייקונים בממשלת טראמפ עומד על יותר מ-9.5 מיליארד דולר - יותר מכל ההון של 43 מיליון משקי הבית בעלי ההכנסות הנמוכות בארה"ב. וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את טראמפ עצמו, שלו הון העומד על 10 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 13:3016.12.16

הונם המצרפי של 17 שרי הקבינט המיועדים של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ עומד על יותר מ-9.5 מיליארד דולר, וזאת עוד לפני שאיישו את כל התפקידים הפנויים. שווי ההון המצרפי שלהם גבוה משל 43 מיליון משקי הבית בעלי ההכנסות הנמוכות ביותר בארה"ב ביחד, המייצגים מעל שליש מכלל 126 מיליון משקי הבית במדינה. ההשוואה הזו מבוססת על נתונים שאספו בבנק הפדראלי המרכזי ב-2013, והם מותאמים לאינפלציה. נתון זה כולל גם את 13% ממשקי הבית האמריקאים שלהם הון אפסי או שלילי, זאת בשל חובות.

 

עושר בקנה מידה כזה בקבינט של נשיא אמריקאי הוא חסר תקדים. גם בהשוואה למשק הבית החציוני בארה"ב מדובר בריכוז מרשים ביותר של עושר. ל-120 אלף משקי בית שלהם ההכנסה החציונית בארה"ב העומדת על 83,200 דולר יש הון המקביל לזה של ארבעת החברים העשירים ביותר בקבינט של טראמפ: שרת החינוך המיועדת בטסי דבוס, שר המסחר המיועד וילבור רוס, מזכיר המדינה רקס טילרסון ולינדה מקמהון, שתהיה אחראית על העסקים הקטנים.

 

רקס טילרסון, מזכיר המדינה המיועד של טראמפ רקס טילרסון, מזכיר המדינה המיועד של טראמפ צילום: בלומברג

 

 

מלבד השרים העשירים, אסור לשכוח את הנשיא הנבחר עצמו, שלפי הערכותיו שלו הונו עומד על 10 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x