$
בשולי החדשות

מת ממציא ה"ביג-מק" של מקדונלד'ס בגיל 98

מייקל "ג'ים" דליגאטי, הגיש לראשונה את ההמבורגר הכפול בסניף הרשת שלו בפנסילבניה ב-1967. כיום מוכרת מקדונלד'ס 900 מיליון ביג מק בשנה ביותר מ-100 מדינות. "מעולם לא הייתי מעלה בדעתי שהיצירה שלי תהפוך לחלק מהמורשת האמריקאית", אמר פעם דליגאטי

שירות כלכליסט 10:4001.12.16

מייקל "ג'ים" דליגאטי, שהמציא את ההמבורגר הדו-שכבתי של מקדונלד'ס ה"ביג מק", מת בן 98.

 

דלגאטי היה בעליהם של 48 סניפי מקדונלד'ס במערב פנסילבניה, מה שהפך אותו לאחד הזכיינים המרכזיים של הרשת. הוא החל לבחון רעיונות לגבי ההמבורגר של רשת המזון המהיר כבר באמצע שנות ה-60 – אז הוסיף עוד המבורגר ועוד 6 מרכיבים ופיתח את ההמצאה במשך שנתיים עד שהמציא את המתכון הנכון ל"רוטב המיוחד".

 

דליגאטי הגיש לראשונה את ההמבורגר הכפול במסעדה שלו בפנסילבניה ב-1967. הכריך, הכולל שני המבורגרים, רוטב מיוחד, חסה, גבינה, מלפפון חמוץ ובצל המוגשים בלחמנית שומשום מתובלת, הפכה להצלחה ארצית בתוך שנה. כיום מוכרת מקדונלד'ס 900 מיליון ביג מק בשנה ביותר מ-100 מדינות.

 

"ג'ים היה זכיין אגדי במקדונלד'ס, והייתה לו השפעה רב שנים על המותג שלנו", ציינה מקדונלד'ס בהודעה שפרסמה. הרשת העלתה הודעה לטוויטר לזכרו של ממציא הביג מק, וציטטה את דבריו: "מעולם לא הייתי מעלה בדעתי שהיצירה שלי תהפוך לחלק מהמורשת האמריקאית".  

ממציא הביג מק של קדונלד'ס, מייקל ג'ים דליגאטי המנוח ממציא הביג מק של קדונלד'ס, מייקל ג'ים דליגאטי המנוח צילום: איי פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x