$
חברה וסביבה

מטוס ובו קבוצת כדורגל מברזיל התרסק בקולומביה

81 נוסעים, ובהם שחקני קבוצת הכדורגל שאפקואנסה שהייתה בדרכה לגמר הסודאמריקנה שאמור היה להיערך מחר במדיין, שהו על המטוס. לפי דיווחים ראשוניים, שישה שרדו את האסון

ynet 08:2429.11.16
מטוס ועליו 81 נוסעים, בהם שחקני קבוצת כדורגל ברזילאית ותשעה אנשי צוות, התרסק הבוקר (ג') בדרכו מבוליביה לשדה התעופה הבינלאומי במדיין שבקולומביה. בשל תנאי מזג האוויר הקשים באזור, כוחות ההצלה יכולים להגיע לזירת ההתרסקות רק באופן רכוב, ומאמצי ההצלה ייתקלו בקשיים רבים. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי שישה בני אדם ניצלו באסון.

 

על פי התקשורת המקומית מדובר במטוס חכור שנשא עליו את חברי קבוצת הכדורגל הברזילאית שאפקואנסה, שהייתה בדרכה למשחק הראשון מתוך שניים בגמר גביע הסודאמריקנה שהיה אמור להיערך מחר במדיין. המטוס התרסק מעט לפני חצות, שעון מקומי, באזור הררי שעוטף את העיר.

 

 שחקני קבוצת הכדורגל שאפקואנסה שהיו על המטוס שחקני קבוצת הכדורגל שאפקואנסה שהיו על המטוס צילום: איי פי איי

 

ראש עיריית מדיין, פדריקו גוטיירס, אמר כי ייתכן שישנם ניצולים בהתרסקות המטוס, ולפי הדיווחים במדינה, כוחות הצלה נראו מפנים מהמקום כמה בני אדם. סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה מפי גורמי הצלה בשטח כי שישה בני אדם שרדו את ההתרסקות. בראיון לתחנת רדיו מקומית בדרכו לזירת האירוע אמר ראש העיר כי "זו טרגדיה בממדים גדולים".

 

לפי דיווחים שונים בקולומביה, ייתכן כי על במטוס שהו גם כ-20 עיתונאים שהתלוו לקבוצת הכדורגל כדי לסקר את השתתפותה ההיסטורית בטורניר.

 

שאפקואנסה הפכה השנה לאחת ההפתעות הגדולות בדרום אמריקה. עד לפני שנים ספורות היא שיחקה בליגות הנמוכות בברזיל, וזו למעשה הייתה אמורה להיות ההופעה הראשונה שלה אי פעם בגמר טורניר גדול. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x