$
בחירות בארה"ב 2016

החילופים של טראמפ: פנס יעמוד בראש צוות המעבר במקום כריס כריסטי

הנשיא הנבחר החליט לשנות את הנהגת הצוות על רק קריאות בניו ג'רזי להדיח את המושל כריסטי בשל שערוריית ברידג'גייט; שלושה מילדיו - דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה ואריק - ישתתפו בוועדה המנהלת של הצוות; במקביל, השלושה ינהלו את העסקים של אביהם

שירות כלכליסט 11:2212.11.16

סגן הנשיא הנבחר מייק פנס יעמוד בראש צוות המעבר של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ במקום מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, כך הודיע טראמפ אתמול (ו'). המהלך נרשם על רקע הרשעת שניים מעוזריו של המושל בפרשת "ברידג'גייט", במסגרתה נחקרו חסימות נתיבי תנועה לפני שלוש שנים מתוך כוונה לפגוע בראש עיר שלא תמך בכריסטי. בעקבות כך נשמעות קריאות בניו ג'רזי לפתוח בהליכי הדחה נגדו.  עם זאת, מושל ניו ג'רזי צפוי לקחת חלק בצוות המעבר.

 

 

 

פרט לכריסטי, גם בן קארלסון, שהתמודד מול טראמפ על ראשות המפלגה הריפובליקנית, יו"ר בית הנבחרים לשעבר ניוט גינגריץ', הגנרל בדימוס מייקל פלין, ראש עריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני וסנטור ג'ף סשונס מאלבמה, ישמשו כסגני יו"ר הצוות. שמותיהם של כמה מבכירי צוות המעבר גם עלו כשרים אפשריים בממשלתו של טראמפ.

 

 

כריס כריסטי. הוזז הצידה כריס כריסטי. הוזז הצידה צילום: איי פי

 

טראמפ הכריז על שמותיהם של כמה מחברי הוועדה המנהלת של צוות המעבר, והם כוללים את ילדיו דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה טראמפ ובעלה ג'ארד קושנר – אחד מיועציו המרכזיים של הנשיא הנבחר, ואת אריק טראמפ. בנוסף אליהם ניתן לציין את יו"ר המועצה הלאומית של המפלגה הריפובליקנית, ריינס פריבוס; משקיע ההון הסיכון פטר תיל, שתרם 1.25 מיליון דולר לטראמפ במהלך מסע הבחירות; המגה תורמת של המפלגה הרפובליקנית, רבקה מרסר; יו"ר הכספים של הקמפיין של טראמפ, סטיבן מנוצ'ין; ומנהל קמפיין הבחירות של טראמפ, סטיבן בנון.

 

בכירים נוספים בצוות המעבר מקמפיין הבחירות שלו כוללים את מנהלת הקמפיין קליאן קונוויי, סגן מנהל הקמפיין דייוויד בוסי והדוברים ג'ייסון מילר והופ היקס.

 

"צוות היועצים המנצח, בהובלת סגן הנשיא מייק פנס, יתבסס על העבודה שנעשתה בהנהגתו של כריסטי, לשם הקמתה של ממשלה שתהיה מוכנה לתפקד מיומה הראשון", מסר טראמפ.

 

הנשיא הנבחר מתכוון לנצל את קשריו של פנס, ששימש כחבר בקונגרס טרם מונה למושל אינדיאנה, לשם מעבר מהיר יותר לבית הלבן, זאת לנוכח הביקורת הגוברת על כריסטי בניו ג'רזי. על פי מקורות מקורבים לעניין, טראמפ גם אינו מרוצה מהמושל שלא עמד לצידו ברגעים הקשים של הקמפיין שלו. לעומתו, פנס הגן בנחרצות על טראמפ.

 

כריסטי מסר כי "אני רוצה להודות לנשיא הנבחר טראמפ על ההזדמנות להמשיך ולעזור בשלב הבא, וכן להנהגת הקמפיין על עבודתה היוצאת מן הכלל בששת החודשים עד לבחירות".

 

ילדיו של טראמפ ינהלו מעתה את עסקיו

 

עוד נודע כי ילדיו של הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ ג'וניור, איוונקה ואריק, ינהלו את קבוצת Trump Organization במהלך כהונתו, כך הודיעה הקבוצה אתמול. 

 

 

איוונקה טראמפ ובעלה איוונקה טראמפ ובעלה צילום: רויטרס

 

לפי ההודעה,"אנו נמצאים בעיצומה של בחינת מבני ניהול שונים, מתוך כוונה לאפשר מעבר מהיר של ניהול החברה ואת פורטפוליו העסקים שלה לשלושה, בנוסף לצוות של מנהלים בעלי כישורים גבוהים במיוחד. זוהי העדיפות הראשונה בחברה, והמבנה שייבחר בסופו של דבר יעמוד בכל התקנים והחוקים".

 

 

 

פעילותו העסקית הענפה של טרמאפ מציבה פוטנציאל לניגודי אינטרסים חסרי תקדים לנשיא האמריקאי החדש. אין כל חוק האוסר על טראמפ להרחיק עצמו מעסקיו, ובכלל זה בתי מלון, מסלולי גולף, והסכמי זכיינות בין-לאומיים. הוא אמנם יידרש להגיש מסמכים המפרטים את נכסיו, אולם על פי רוב נשיאים פטורים מחוק האתיקה הממשלתית מאז שנת 1978 – יוצא מן הכלל שנקבע כתוצאה מהחשש שחוקים כאלו עלולים למנוע מנשיאים לקבל החלטות קשות.

 

טראמפ אמר בעבר שיעביר את עסקיו לנאמנות עיוורת שתנוהל בידי ילדיו, אך הודה בינואר שהצעותיו בענייני החברה לא יאפשרו נאמנות עיוורת מוחלטת. על מנת לקיים נאמנות עיוורת במלואה היה נדרש טראמפ לפרק את עסקיו ולמנות נאמן בלתי תלוי לשם פיקוח עליהם. תהליך זה כמעט בלתי אפשרי מטבעם של עסקיו, אומר נורם אייזן, חוקר אורח במכון "ברוקינגס", ששימש בעבר כאחראי על האתיקה בממשלתו של אובמה. מינוי ילדיו של טראמפ כמנהלים עלול למנוע את יצירתה של מחיצה ברורה דיה בין הנשיאות לבין עסקיו, אמר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x