$
תעשייה ופיננסים

בתעשיית הרכב האמריקאית דורשים מטראמפ להקל בתקני זיהום האוויר

נציגי ארגון הגג של יצרני הרכב שלחו מכתב לנשיא הנבחר ובו הם דורשים ממנו לבצע שינויים במדיניות שהתווה ממשל אובמה לקידום מכוניות אוטונומיות ותקנים מחמירים לשמירה על איכות הסביבה שפגעו בכיסם

תומר הדר 17:1911.11.16

הסיסמה "להפוך את אמריקה שוב לאדירה", שליוותה את מסע הבחירות של דונלד טראמפ, נקלטה היטב על ידי יצרני הרכב האמריקאים, הזוכרים את עידן הזהב של תעשיית הרכב בדטרויט בימים שבהם "צריכת דלק" ו"איכות סביבה", היוו בדיחה בעיני אמריקאים רבים וגם בעיני תעשיית הרכב.

 

כבר אתמול (ה') שיגרו נציגי ארגון הגג של יצרני הרכב בארה"ב הכולל בין היתר את פורד, ג'נרל מוטורס וטויוטה, מכתב ארוך בן שמונה עמודים לדונאלד טראמפ, הנשיא הנבחר. במכתבם דורשים יצרני הרכב האמריקאים - ושותפיהם המחזיקים במפעלי יצור בארה"ב - כי טראמפ יבצע שינויים במדיניות האוטומוטיבית שנקבעה על ידי ממשל אובמה.

 

אובמה קידם מכוניות אוטונומיות ותקנים מחמירים לשמירה על איכות סביבה, מיזמים שפגעו בכיסם של יצרני הרכב- ואילו כעת מטילים היצרנים (המעסיקים מאות אלפי אמריקאים) את מלוא כובד משקלם על הנשיא.

מכונית אוטונומית של וולבו מכונית אוטונומית של וולבו צילום: Volvo

 

תעשיית הרכב האמריקאית זוהתה מאז ומתמיד עם ממשלים רפובליקאים - וזאת למרות שאובמה היה זה שבשלהי העשור הקודם "חילץ" את תעשיית הרכב האמריקאית ואת GM בראשה באמצעות מענקים נדיבים.

 

במכתבם קוראים יצרני הרכב לטראמפ לבחון מחדש ולשנות את מדיניות אובמה בכל הקשור לרכב, תקנות זיהום אוויר ונהיגה אוטונומית. בין היתר צוין במכתב, כי "יצרני הרכב מודאגים ממטרותיו השאפתניות של ממשל אובמה בכל הקשור בקיצוץ פליטת המזהמים של כלי רכב והיעד שקבע ממשל אובמה לקביעת תקן זיהום חדש ומחמיר בשנת 2025".

 

לטענת יצרני הרכב, העובדה שכיום לא קיימת דרישה מהותית לרכב חשמלי והעובדה שמחירי הדלק בארה"ב אינם גבוהים מהווה שיקול חשוב בקביעת מדיניותו שאמורה, לפי יצרני הרכב, להקל עמם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x