$
בחירות בארה"ב 2016

אמריקה בוחרת

חזרה לשגרה? לא כל כך מהר: אלפי צעירים הפגינו בערים הגדולות נגד טראמפ

דונלד טראמפ אולי הצהיר שיהיה "הנשיא של כולם", אבל בניו יורק, שיקגו וערים נוספות בארה"ב נערכו הלילה שורה של הפגנות מחאה נגד בחירתו. זאת תוך שהמפגינים מוחים גם על שיטת האלקטורים: "הוא לא הנשיא שלי", "זוהי לא דמוקרטיה", זעקו

נעמה סיקולר, ניו יורק 08:2610.11.16

היום שאחרי בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב התחיל אמנם כשגרתי למדי, אבל לקראת הערב פרצו הפגנות מחאה. טראמפ אולי הצהיר שיהיה "הנשיא של כולם" אבל בערים הגדולות בארה"ב נערכו הלילה שורה של הפגנות מחאה נגד בחירתו. זאת תוך שהמפגינים מוחים על עצם בחירתו ועל שיטת האלקטורים שהעניקה לו את כרטיס הכניסה לבית הלבן, למרות שלא זכה במירב הקולות במירוץ. 

 

 

במנהטן צעדו אלפי אנשים על השדרה החמישית וצעקו "הוא לא הנשיא שלי", המפגינים צעירים בדרך כלל בשנות ה-18-30 נשאו שלטים וקראו קריאות גנאי נוספות כמו "פאק טראמפ" ו"זוהי לא דמוקרטיה". ההפגנה היתה אנרגטית, אך לא אלימה בדרך כלל, ולוותה בתגבור משטרתי נרחב. המפגינים ניסו להתקרב ל"טראמפ טאוור" אולם נחסמו מספר רחובות לפני כן והופנו לרחוב צדדי.  

 

ההפגנה בניו יורק. "הוא לא הנשיא שלי" ההפגנה בניו יורק. "הוא לא הנשיא שלי" צילום: אי פי איי

 

רשתות הטלווזיה בארה"ב מדווחות כי בהפגנה נעצרו כ-15 איש. גם בשיקגו מחו אלפים על בחירתו כנשיא תוך שהם צועקים "רק לא טראמפ" ומנסים להתקרב לאחד ממלונותיו שם נחסמו בידי המשטרה. הפגנות נוספות התקיימו ב-10 ערים בארה"ב ובהן שיקגו, לוס אנג'לס, בוסטון, סיאטל ועוד.

 

הפנגה נגד טראמפ בסן דייגו הפנגה נגד טראמפ בסן דייגו צילום: רויטרס

  

ההפגנה נגד טראמפ בשדרה החמישית בניו יורק ההפגנה נגד טראמפ בשדרה החמישית בניו יורק צילום: איי אף פי

 

Dump Trump. ההפגנה בסן פרנסיסקו Dump Trump. ההפגנה בסן פרנסיסקו צילום: איי פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x