$
בחירות בארה"ב 2016

ראש ה-FBI: "קלינטון לא תועמד לדין על האימיילים החדשים שנמצאו"

ראש הבולשת הפדרלית, שהטיל בסוף אוקטובר פצצה פוליטית כשהודיע על בדיקה מחדש של מיילים הקשורים לכאורה לקלינטון, הודיע הערב כי המסקנה מיולי לא שונתה, וכי אין כוונה להעמיד אותה לדין

שירות כלכליסט 22:4006.11.16

ה-FBI לא שינתה את מסקנתה לגבי פרשת המיילים של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילרי קלינטון, ולא מתכוונת להעמידה לדין. כך הודיע ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, לראשי ועדות בבית הנבחרים. מהקמפיין של קלינטון נמסר לאחר ההודעה כי הם "שמחים" כי הנושא "הוכרע ונפתר".

 

ביולי האחרון הודיעה ה-FBI כי קלינטון לא תעמוד לדין על השימוש שעשתה בשרת לא מאובטח לשליחת מיילים מסווגים. ואולם לפני כעשרה ימים הטיל קומי פצצה פוליטית, לאחר שהודיע במכתב לחברי קונגרס כי הבולשת פתחה בבדיקה של מידע חדש בפרשת האימיילים הסודיים של קלינטון.

 

קלינטון וטראמפ קלינטון וטראמפ צילום: גטי אימג'ס

 

מדובר באימיילים שנמצאו במסגרת החקירה העוסקת בפרשת ה"סקסטינג" (ההתכתבויות המיניות) של חבר הקונגרס לשעבר אנתוני ווינר, יהודי דמוקרטי שהיה עד לאחרונה בעלה של הומה אבדין, העוזרת הקרובה ביותר של קלינטון זה שנים. האימיילים החדשים נמצאו במכשירים השייכים לאבדין ולווינר. ה-FBI חוקר פרשה שבמסגרתה שלח ווינר, שהיה מעורב בעבר בשלל שערוריות מין אחרות, הודעות מיניות בוטות לנערה בת 15 מצפון קרוליינה.

 

במכתב נוסף ששלח קומי לחברי קונגרס ואשר פורסם הערב הוא כתב כי "מאז המכתב הקודם, מ-28 באוקטובר, חוקרי ה-FBI עבדו מסביב לשעון כדי לעבד ולבחון מספר גדול של אימיילים שנמצאו במכשיר הקשור לחקירה אחרת (...) לאחר הבדיקה הזאת החלטנו שלא לשנות את ההחלטה מיולי שלפיה אין להעמיד את קלינטון לדין".

 

 

המועמד הרפובליקאי לנשיאות, דונלד טראמפ, ניצל את המכתב של קומי מסוף אוקטובר כדי להגביר את התקפותיו על קלינטון, וצמצם את הפער ממנה בסקרים. טראמפ אף אמר כי "היה מרד ב-FBI" בעקבות ההחלטה מיולי. מנגד, במפלגה הדמוקרטית הביעו תמיהה על עיתוי הפרסום - כשבועיים לפני הבחירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x