$
עולם

המבורגר צמחוני ו"מדמם"

חברת "אימפוסיבל פודס" שנהנית ממימון של ביל גייטס וגוגל נצ'רס פיתחה המבורגר צמחוני שנראה כמו הדבר האמיתי

שירות כלכליסט 12:1425.10.16
בעוד הצרכנים מפתחים יותר מודעות לרווחת בעלי חיים ולעלויות הסביבתיות הכרוכות בגידולם, חברות סטארט אפ נכנסות לתחום ויוצרות תחליפי בשר, שטעמם דומה לדבר האמיתי. תעשיית הבשר לא נשארת אדישה למאמצים. 

"אימפוסיבל פודס", מיזם שממומן חלקית על ידי ביל גייטס, האדם העשיר בעולם, ועל ידי גוגל ונצ'רס, פיתח המבורגר צמחוני, בעל מרקם ארומה וטעם של בשר אמיתי. ההמבורגר הזה שומני ואפילו "מדמם" כמו בשר אמיתי, אבל מיוצר כולו מחומרים מהצומח.

 


 

 

"המשימה שהצבנו לעצמנו הייתה להחליף את המערכת הנוכחית של ייצור בשר, במשהו שהוא טוב יותר לעולם", אומר פטריק בראון מייסד ומנכ"ל החברה.

ההמבורגרים זכו להצלחה באירוע טעימות שנערך בסן פרנסיסקו. "אני מתרשמת מאד מהמרקם והמנה עסיסית", הגיבה אחת המשתתפות באירוע, העיתונאית אנה מדינה. "ההמבורגר הזה מחקה במידה מסוימת את הטעם השומני של המבורגר ברמת עשייה מדיום".

 

השפית טרייסי דה ג'רדן מוסיפה: "אנחנו צריכים לחשוב על הפתרונות לעתיד, אבל אנחנו מקבלים את ההחלטות במסעדה לפי מה שטעים, ואני מתרשמת מהטעם של ההמבורגר הזה".

 

 

המכירות העולמיות של תחליפי בשר זינקו השנה לסכום מוערך של 4 מיליארד דולר, עלייה של 42% מאז 2010. טייסון פודס, ספקית בשר העוף הגדולה בארה"ב, הצטרפה לשוק "חיקוי" הבשר לאחר שרכשה אחזקה של 5% בביונד מיט, מיזם נוסף שזוכה למימון מצידו של גייטס. יצרניות בשר נוספות החלו בייצור תחליפי בשר המיוצרים משעועית, סויה וצמחים אחרים, מתוך ההערכה ששוק זה ירשום צמיחה חזקה יותר לעומת מוצרי הבשר המסורתיים.

 

המבוגר של "אימפוסיבל פודס" צמחוני ו"מדמם" כמו בשר אמיתי המבוגר של "אימפוסיבל פודס" צמחוני ו"מדמם" כמו בשר אמיתי צילום: ריוטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x