$
תעשייה ופיננסים

ברזיל: כתבי אישום נגד 8 עובדי BHP בשל קריסת סכר

קריסת סכר סמארקו לפני שנה שלחה נחשול של פסולת מכרות רעילה, וכתוצאה מכך איבדו 19 בני אדם את חייהם ומאות הפכו חסרי קורת גג

שירות כלכליסט 20:0121.10.16
שמונה עובדים של ענקית הכרייה BHP בילטון מואשמים בגין הקריסה של סכר סמארקו שבברזיל לפני שנה - קריסה שגבתה את חייהם של 19 בני אדם והותירה מאות אנשים חסרי קורת גג, כשברקע האשמות שהחברה העמידה את רווחיה לפני שיקולי בטיחות.

 

התובעים בבית המשפט בברזיל האשימו 26 בני אדם, מהם 21  בגין הריגה בשל חלקם לכאורה באסון, ששלח נחשול של פסולת מכרות רעילה למרחק של מאות קילומטרים לתוך מחוז מינאס גריאס בנובמבר 2015.

 

 

 צילום: בלומברג

 

על פי טענות התביעה, עובדי BHP , ביחד עם חברת "וייל" ( Vale), המפעילה את המכרה הסמוך, ידעו שהסכר עלול לקרוס אולם העדיפו שיקולי רווח על פני בטיחותם של התושבים המקומיים.

 

"עוד לא קיבלנו הודעה פורמלית לגבי הליכים אלו", מסרה החברה, "BHP בילטון ברזיל דוחה על הסף את הטענות נגד החברה והאנשים המעורבים. אנו נתגונן מול האישומים נגד החברה ותומכים באופן מלא בכל המעורבים".

 

כתבי האישום הוגשו לבתי המשפט הפדראליים של פונטה נובה במינאס גריאס נגד שמונת נציגי החברה בדירקטריון החברה שמפעילה את סכר סמארקו, כולל שלושה שכבר אינם בחברה.

 

 

 

BHP צפויה לטעון כי לא הייתה יכולה לצפות את האסון ושבטיחותו של הסכר הייתה תחת פיקוח וייעוץ של מומחים חיצוניים. החברה הודתה כי "ניתן לעשות עוד" כדי לפצות את אלו שנפגעו מהאסון אולם בה בעת הזהירה ש"תביעות מגוחכות" עלולות לעלות למקומיים במקומות עבודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x