$
תעשייה ופיננסים

טסלה ופנסוניק ייצרו תאים סולאריים בניו יורק

בתוך כך, ממשלת גרמניה מבקשת מטסלה להפסיק ולהשתמש במונח "טייס אוטומטי" בפרסומות שלה בטענה כי המונח מטעה

שירות כלכליסט 18:0017.10.16

יצרנית כלי הרכב החשמליים טסלה מוטורס דיווחה היום (ב') על תוכניתה לשתף פעולה עם חברת האלקטרוניקה היפנית פנסוניק בייצור תאים וקולטים סולאריים.

 

ההסכם מחייב את אישור בעלי המניות של טסלה לתוכניתו של המייסד אלון מאסק לרכוש את חברת הפאנלים הסולאריים סולאר-סיטי, רכישה שמטרתה לבצע איחוד של היצע המוצרים של טסלה בתחום האנרגיה הירוקה.

 

הצבעת בעלי המניות צפוייה להתקיים ב-17 בנובמבר. בכפוף לאישור בעלי המניות, יתחיל תהליך הייצור של התאים והקולטים הסולאריים ב-2017 במפעלים של סולאר-סיטי בבפאלו, ניו יורק. ההסכם ירחיב את השותפות הקיימת בין טסלה לפנסוניק, המקימות בימים אלה בנבאדה מפעל לייצור סוללות ליתיום למכונית החשמלית מודל 3 של טסלה, בהשקעה של 5 מיליארד דולר. "שיתוף הפעולה יאפשר לנו להגביר את קצב הייצור של תאים סולאריים וקולטים סולאריים אמינים ויעילים בעלויות הטובות ביותר", כך לפי הודעת ג'יי.בי סטרובל, סמנכ"ל הטכנולוגיה של טסלה.

 

פנסוניק היפנית היא יצרנית מובילה של מכשירי חשמל ביתיים, ובהם מכונות כביסה, מקררים, מכשירי טלוויזיה ותנורי מיקרוגל. במקביל כוללת פעילותה מגוון שירותים ומוצרים לעסקים, כולל שירותי בריאות ומצלמות אבטחה.

 

גרמניה לטסלה: בלי "טייס אוטומטי"

 

בתוך כך, ממשלת גרמניה מבקשת מטסלה להפסיק ולהשתמש במונח "טייס אוטומטי" (Autopilot) בפרסומות שלה, בטענה כי מדובר במונח מטעה ואף מסוכן.

 

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו אתמול (א') כי משרד התחבורה הגרמני ביקש מיצרנית המכוניות החשמליות להימנע משימוש במונח. "על מנת להימנע מיצירת הבנה שגויה ומטיפוח ציפיות לא נכונות בקרב הצרכנים, אנחנו דורשים שייפסק השימוש במונח המטעה 'טייס אוטומטי' בפרסומות של המערכת", כך לפי המכתב ששלח משרד התחבורה לחברה.

טסלה מודל S טסלה מודל S צילום: James Lipman

 

במקביל, רשות התחבורה הפדראלית במדינה שלחה מכתבים לבעלי המכוניות ובהם הזהירה אותם להשתמש במערכת ה"טייס אוטומטי" בזהירות יתרה. ברשות כינו את המערכת הזו "סכנה משמעותית לתחבורה", בטענה שהיא מייצרת אצל הנהגים תחושת בטיחות כוזבת.

 

מערכת הנהיגה האוטומטית של טסלה ספגה לא מעט ביקורת מאז תאונה קטלנית שאירעה בפלורידה בחודש מאי, שבה הייתה מעורבת. בטסלה טענו בתגובה, כי המערכת, שאמורה לסייע לנהגים, אינה מאפשרת נהיגה אוטונומית מוחלטת מצד המכונית, והנהגים חייבים להחזיק את הידיים על ההגה כדי לשמור על עירנות. בספטמבר החברה אף עדכנה את המערכת כדי להגביר את הבטיחות ועברה לשימוש במכ"ם במקום במצלמות, וביטלה בעקבות זאת את שיתוף הפעולה עם מובילאיי הישראלית.

 

בתוך כך, מייסד ומנכ"ל החברה אלון מאסק מסר, כי השקת המוצר החדש והמסתורי שתוכננה להיום (ב') נדחתה ליום רביעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x