שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות בארה"ב 2016

עכשיו זה רשמי: הבחירות לנשיאות מוציאות את האמריקאים מדעתם

סקר חדש מלמד כי מעל מחצית מהאמריקאים נמצאים בחרדה גדולה עקב הבחירות, שייערכו בנובמבר; פסיכולוגים מסבירים זאת, בין השאר, באופי "המלוכלך" של ההתמודדות בין קלינטון לטראמפ; הסובלים העיקריים: בני 71 ומעלה

שירות כלכליסט 19:2516.10.16

עכשיו זה רשמי: הבחירות לנשיאות ארה"ב מוציאות את אזרחי המדינה מדעתם. לפי סקר חדש של איגוד הפסיכולוגיה האמריקאי, מעל חצי מהאזרחים - משני צידי המפה הפוליטית - סובלים מלחץ בגלל הבחירות, שייערכו בנובמבר. 

 

"בדרך כלל, לעבודה, לכסף ולכלכלה יש את ההשפעה הגדולה ביותר על רמת החרדה שלנו", אמורת הפסיכולוגית לין בופקה, החברה בצוות של האיגוד העורך סקרים בנושא ב-10 השנים האחרונות. ואולם כעת, היא מוסיפה, לבחירות המתקרבות לנשיאות יש השפעה לא פחות גדולה.

 

בופקה סבורה כי יש כמה סיבות לכך שהבחירות כ"כ מלחיצות את אזרחי ארה"ב: הקמפיינים של הילארי קלינטון ודונלד טראמפ הם שליליים יותר מכל קמפיין אחר בהיסטוריה האמריקאית; המועמדים עצמם נתפשים בקרב חלקים גדולים בציבור כברירת מחדל; וקיים חשש גדול ממה שיקרה אחרי הבחירות.  

 

לפי הסקר, שנערך בקרב כ-3,500 אמריקאים בני 18 ומעלה, כ-52% סבורים כי הבחירות מהוות מקור עיקרי ללחץ עבורם. בחלוקה לפי מפלגות עולה כ-59% מהרפובליקאים ו-55% מהדמוקרטים סובלים מ"לחץ בחירות". השפעה גדולה יותר יש לשימוש ברשתות החברתיות - 54% מאלה שמשתמשים בהן דיווחו על לחץ, לעומת 45% מאלה שלא עוקבים אחריהן.

 

קלינטון וטראמפ בעימות השני קלינטון וטראמפ בעימות השני צילום: אי פי איי

 

הקבוצה באוכלוסייה שמגלה הכי הרבה סימני החרדה הם בני ה-71 ומעלה - 59% מהם דיווחו על לחץ שנובע מהבחירות. לדברי בופקה, בדרך כלל המובגרים דווקא מפגינים קור רוח לעומת קבוצות אחרות באוכלוסייה - עקב ניסיון החיים שלהם. ואולם הפעם המצב שונה. "יכול להיות שהם חושבים על ההשלכות שיהיו לבחירות על הילדים והנכדים שלהם", אומרת בופקה.

 

גם הצעירים בני דור ה-Y - שנולדו החל מסוף שנות ה-70 ועד תחילת שנות ה-2000 - סובלים מלחץ בעקבות הבחירות, ו-56% מהם דיווחו על כך.

 

הקבוצה שמגלה הכי פחות סימני חרדה הם בני דור ה-X - שנולדו מאמצע שנות ה-60 ועד תחילת שנות ה-80. רק כ-45% מהם דיווחו על חרדה הנובעת מהבחירות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x