$
בחירות בארה"ב 2016

יוצא דופן: המיליארדר מעמק הסיליקון שתורם 1.25 מיליון דולר לטראמפ

מייסד פייפאל, פיטר תיל, נחשב לאחד התומכים הבודדים של המועמד הריפובליקני במגזר הטכנולוגיה בארה"ב; לפי אחת ההערכות, טראמפ הצליח לגייס בעמק הסיליקון רק 19 אלף דולר

שירות כלכליסט 12:3316.10.16

מייסד פייפאל, המיליארדר פיטר תיל, יתרום 1.25 מיליון דולר לקמפיין של המועמד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ, כך נודע אתמול (שבת).

 

 

 

פיטר תיל (49), היגר מגרמניה בהיותו ילד. הוא הקים את ענקית העברות הכספים פייפאל ואת פלאנטיר, חברה לטכנולוגיות ביטחון, ונחשב לאגדה בעמק הסיליקון. יחד עם זאת, תיל הוא אחד מהתומכים היחידים של טראמפ בעמק הסיליקון. הוא יתרום ישירות לקמפיין, כך אמר מקורב למשקיע ל-CNBC.

 

 

טראמפ. לא אהוד במיוחד בעמק הסיליקון טראמפ. לא אהוד במיוחד בעמק הסיליקון צילום: איי אף פי

 

כאמור, התרומה מכניסה את תיל לרשימה קצרה מאוד של תורמים משמעותיים לקמפיין של טראמפ, אחד מהם הוא רוברט מרסר, מייסד קרן הגידור רנסנס טכנולוג'יס, שהוא ובתו תרמו 15.5 מיליון דולר. ג'ופרי פלמר, יזם מלוס אנג'לס, תרם 2 מיליון דולר.

 

תיל דיבר בוועידת המפלגה רפובליקנית, ונקט בטון פופוליסטי שנדיר למצוא בקרב יזמי טכנולוגיה אמריקאים. לדבריו, "ברחבי המדינה המשכורות נמצאות בקיפאון. אמריקאים היום משתכרים פחות מאשר לפני 10 שנים. אבל ביטוח הבריאות ושכר הלימוד בקולג' עולים מדי שנה. בינתיים, בנקאי וול סטריט מנפחים בועות בהכל, החל באג"ח ממשלתיות וכלה בשכר שמקבלת הילארי קלינטון בהרצאות שלה. הכלכלה שלנו מקולקלת".

 

בנוסף אמר תיל, שהוצא מהארון לפני תשע שנים על ידי גווקר, בלוג טכנולוגיה השייך לפלטפורמת הרכילות של עמק הסיליקון, כי הוא "גאה להיות הומו". זו הייתה הפעם הראשונה שנואם בוועידה הרפובליקנית יצא בהצהרה כזו באופן פומבי.

 

 

 

עולם הטכנולוגיה לא פתח את ארנקו עבור טראמפ, ועל פי אחת ההערכות, הוא גייס 300 אלף דולר בלבד במגזר זה. על פי הערכה אחרת, מדובר רק ב-19 אלף דולר - לא מפתיע, לאור העובדה כי המועמד השנוי במחלוקת ועמק הסיליקון החלו את יחסיהם ברגל שמאל, כשטראמפ השתלח באמזון, באפל ובחברות גדולות נוספות. עמדתו בנוגע להגירה מנוגדת לעמדת תעשיית הטכנולוגיה, והוא הראה עד כה עניין מועט בלבד בסוגיות החשובות בסקטור, כמו יזמות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x