$
בחירות בארה"ב 2016

עוד צרות לטראמפ: קרן הצדקה שלו חשודה בהפרת חוק

התובע בניו יורק הורה להפסיק את גיוס התרומות של הקרן בשל חשד שלא ביצעה את הרישום הדרוש במדינה; לדבריו, המשך פעילותה תהיה בבחינת "הונאה מתמשכת"

שירות כלכליסט 20:3503.10.16

עוד צרות לדונלד טראמפ: לאחר שבסוף השבוע דווח כי ייתכן שנמנע מתשלום מסים במשך 18 שנים, מדווח היום (ב') ה"וושינגטון פוסט" כי התובע הכללי בניו יורק הודיע למועמד הריפובליקני לנשיאות ארה"ב כי קרן הצדקה שלו מפרה את החוק והורה לה להפסיק לגייס תרומות באופן מיידי. הסיבה: חשד שהיא מגייסת כסף מבלי שביצעה את הרישום הדרוש במדינת ניו יורק.

 

 

 

התובע ג'יימס שיהאן שלח לטראמפ "הודעת הפרה" עוד ביום שישי. יום לפני כן דיווח העיתון על בעיית הרישום בניו יורק. לפי רישומי המס, הקרן של טראמפ מתקיימת אך ורק מתרומות של גורמים אחרים משנת 2008, אז העניק המועמד את התרומה האישית האחרונה שלו. השנה ביקשה הקרן את היקף התרומות הגדול ביותר אי פעם, וזאת באמצעות הקמת אתר להעברת התרומות לקבוצות של גמלאים.

 

 

 צילום: איי פי

 

עם זאת, הקרן מעולם לא נרשמה בהתאם לסעיף 7A בניו יורק כפי הנדרש במקרה שבו היא מבקשת לגייס יותר מ-25 אלף דולר בשנה מהציבור. לפיכך הקרן, שטראמפ עדיין משמש כנשיאה, נדרשת להפסיק בגיוס תרומות או להיות מעורבת בכל פעילות של גיוס כסף.

 

 

 

לקרן אין עובדים בתשלום, והנהלתה מורכבת מטראמפ עצמו, שלושה מילידיו ואחד מעובדי החברות שלו. לפי הודעתה לרשות המסים בארה"ב, חמישתם עובדים שעה בשבוע. התביעה בניו יורק דורשת עתה מקרן טראמפ לספק למדינה תוך 15 ימים את המסמכים הדרושים שיאפשרו לה להמשיך בפעילות. בנוסף היא נדרשת לספק את כל הדו"חות החשבוניים שאותן היתה צריכה להגיש בשנים האחרונות, שבהן גייסה כסף ללא רשות. לדבריו שיהאן, אם תמשיך הקרן בגיוס הכסף הדבר ייחשב בבחינת "הונאה מתמשכת של תושבי ניו יורק"

 

ממטה טראמפ לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x