$
בחירות בארה"ב 2016

קלינטון על פרשת קובה: "טראמפ זלזל במדיניות החוץ שלנו"

לפי תחקיר "ניוזוויק", החברה של טראמפ הפרה בסוף שנות ה-90 את הסנקציות האמריקאיות על המדינה הקומוניסטית; קלינטון: "הוא מוליך שולל אנשים בתשובות לשאלות האם ניסה לעשות עסקים עם קובה"

שירות כלכליסט 10:1730.09.16

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, הגיבה על החשיפה מאתמול שלפיה חברה בבעלותו של יריבה דונלד טראמפ הפרה את האמברגו האמריקאי על קובה. על פי הדיווח של מגזין "ניוזוויק", חברת ניהול מלון וקזינו שבשליטת טראמפ ערכה בחשאי עסקים עם קובה, זאת על אף הסנקציות שהוטלו על המדינה ואסרו פעילות מסוג זה. "למדנו עכשיו על המאמצים של טראמפ לעשות עסקים עם קובה שככל הנראה הפרו את החוק האמריקאי ובהחלט זלזלו במדיניות החוץ שלנו", מסרה קלינטון, המועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית. "הוא מוליך שולל אנשים בתשובות לשאלות האם ניסה לעשות עסקים עם קובה".

 

קלינטון וטראמפ נמצאים במאבק צמוד לקראת הבחירות שיתקיימו ב-8 בנובמבר. ממטה הבחירות של טראמפ לא נמסרה תגובה.

 

קלינטון וטראמפ בעימות ביניהם קלינטון וטראמפ בעימות ביניהם צילום: אי פי איי

על פי התחקיר של "ניוזוויק", המתבסס על ראיונות עם מנהלים לשעבר בחברה, מסמכים פנימיים ומסמכים שהוגשו לבית המשפט, החברה הוציאה 68 אלף דולר על ביקור ב-1998 בקובה זאת בתקופה שאסור היה לערוך הוצאות עסקיות עם המדינה תחת הנהגתו של פידל קסטרו.החברה לא הוציאה את הכספים באופן ישיר, אלא העבירה את הכסף לנסיעה באמצעות חברת ייעוץ אמריקאית. בכיר לשעבר בחברה אמר לניוזוויק כי המטרה של הנסיעה הייתה להעניק לחברה של טראמפ דריסת רגל במקרה והממשל יקל את הגבלות המסחר עם קובה. עוד הוסיף כי טראמפ בעצמו היה מעורב בדיונים לגבי הנסיעה וידע שהיא מתבצעת.

 

"המאמצים שטראמם עשה להיכנס לשוק הקובני הראו שהוא שם את האינטרסים העסקיים שלו לפני החוק האמריקאי...כלומר הוא מעדיף את האינטרסים האישיים והעסקיים שלו לפני החוק, הערכים והמדיניות של ארה"ב", סיכמה קלינטון את הביקורת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x