בשולי החדשות

פריז תפתה עסקים בריטים עם בירוקרטיה באנגלית

אפקט הברקזיט: הרגולטורים בצרפת יקבלו מסמכים משפטיים הכתובים באנגלית ממוסדות הרשומים במדינות אחרות באיחוד האירופי

שירות כלכליסט 22:4429.09.16

הרגולטורים של מגזר הפיננסים הצרפתי מצאו דרך יצירתית למשוך לפריז חברות שיעזבו את לונדון לאחר הברקזיט. המפקח על השווקים הפיננסיים והמפקח על הבנקים הודיעו כי יאיצו את המעבר של חברות ועסקים שמעוניינים לעזוב את לונדון ולעבור לפריז, באמצעות ניהול תהליך הרישום באנגלית — כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

 

הרגולטורים מסרו בהצהרה משותפת כי יקבלו מסמכים משפטיים הכתובים באנגלית ממוסדות הרשומים במדינות אחרות באיחוד האירופי. יתרה מכך, לא רק שהטרחה של ניסוח המסמכים מחדש בצרפתית תיחסך מהחברות, לכל אחד מהמוסדות יוצמד בכיר דובר אנגלית שיהיה אמון על טיפול בבקשות. בנוסף, פתחו הרשויות כתובת אימייל ייעודית שאליה יופנו הבקשות.

 

הממשלה הצרפתית מעוניינת למשוך לפריז בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים שיושבים כעת בלונדון ושפרישת בריטניה מהאיחוד האירופי עלולה להקשות עליהם לנהל מסחר ועסקים עמו. ביולי האחרון התחייבה צרפת לתת תנאים מועדפים לחברות שיעבירו את עסקיהן לפריז והבטיחה כי העיר תהפוך ליעד המועדף באירופה עבור מוסדות פיננסיים. בכנס שהתקיים בפריז פנתה ראש העיר, אן הידלגו, לעובדי סקטור הפיננסיים בלונדון והבטיחה "לקדם יוזמות מימון לסטארטאפים ויספקו להם משרדים בפריז". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x