$
חברה וסביבה

בנק אוף אמריקה: "יש סיכוי של עד 50% שאנחנו חיים בתוך מציאות מדומה"

אנליסטים בבנק הציגו תיאוריה שלפיה העולם הוא למעשה מציאות מדומה, וכל מה שאנו חווים הוא רק סימולציה. הדו"ח שנשלח ללקוחות הבנק טוען שגם אם העולם שלנו הוא אכן אשליה, אנחנו לעולם לא נדע על כך

שירות כלכליסט 13:5314.09.16
אנליסטים בבנק אוף אמריקה הציגו תיאוריה לפיה יש סיכוי של בין 20%-50% שהעולם הוא למעשה מציאות מדומה בסגנון העולם המוצג בסרטי המטריקס, וכל מה שאנחנו חווים הוא רק סימולציה.

 

הדו"ח, שנשלח ללקוחות הבנק, טוען עוד שגם אם העולם שלנו הוא אכן אשליה, אנחנו לעולם לא נדע על כך.

האם אנחנו חיים במציאות מדומה? האם אנחנו חיים במציאות מדומה? צילום: שאטרסטוק

 

האנליסטים הציגו ציטוטים מפי פילוסופים, מדענים והוגי דעות מובילים כדי לתמוך בטיעון. "זה מתקבל על הדעת שעם ההתקדמות באינטליגנציה מלאכותית, מציאות מדומה וכוח המחשוב העולה, אנשים מציוויליזציות עתידניות החליטו להריץ סימולציה על אבות אבותיהם", נכתב בדו"ח.

 

ההשראה לתיאוריה מגיעה מאלון מאסק, שמאמין שיש סבירות גבוהה שהעולם הוא חלק מאינטליגנציה מלאכותית שנוצרה על ידי ציוויליזציה בעתיד.

 

טענות דומות ביטא ב-2003 הפרופסור ניק בוסטרום מאוניברסיטת אוקספורד, שגרס כי יש סבירות משמעותית שאנחנו "חיים בתוך הדמיה". גם האסטרופיזיקאי ניל דה-גראס טייסון טען כי הסבירות שהעולם הוא בעצם הדמיה "עשויה להיות גבוהה מאד".

 

בדו"ח של בנק אוף אמריקה שבחן את ההשלכות של מציאות מדומה הסבירו: "מדענים, פילוסופים ואנשי עסקים רבים מאמינים שיש סיכוי של בין 20%-50% שבני אדם כבר גרים בעולם וירטואלי בהדמיית מחשב". כן, זה בהחלט מזכיר את המטריקס. בסרט, שיצא ב-1999 בני האדם חיים בלי ידיעתם בעולם מדומיין שנוצר על ידי מחשבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x