$
בשולי החדשות

מגע הזהב של אופרה ווינפרי לא עזר: מנכ"ל חברת "שומרי משקל" התפטר

מנחת תוכנית הראיונות לשעבר רכשה בשנה שעברה 10% מחברת הדיאטות Weight Watchers. מתחילת השנה איבדה החברה יותר ממחצית משוויה

שירות כלכליסט 13:0413.09.16

חברת שומרי משקל (Weight Watchers) הודיעה כי המנכ"ל הנוכחי, ג'יימס צ'יימברס, יפרוש מתפקידו בסוף ספטמבר לאחר שלוש שנים. אופרה ווינפרי, המכהנת בדירקטוריון החברה, הודיעה כי תסייע לחברת הדיאטות למצוא מחליף.

 

מנחת תוכנית הראיונות לשעבר הודיעה באוקטובר בשנה שעברה כי רכשה 10% מהחברה ושתאמץ את תוכניתה לירידה במשקל. הצטרפותה של הסלבריטאית לחברה שלחה את מניות החברה לנסיקה של מעל 100%, זאת על אף שכמה מהביצועים של החברה היו פחות טובים מתחזיות וול סטריט.

 

אופרה ווינפרי אופרה ווינפרי צילום: רויטרס

 

ווייט ווטצ'רס הודיעה אתמול כי אין מועמד מתאים מתוך החברה – כולל ווינפרי – להחליף את צ'יימברס. אולם ווינפרי אמרה כי בכוונתה להיות "מעורבת באופן פעיל" למציאת ממלא מקום, בשיתוף פעולה עם ועדת החיפושים של החברה.

  

"בשיחות בינינו, ניתן היה לראות בבירור כי ישנה התאמה עצומה בין המטרות של אופרה למשימה שלנו. אנו מאמינים שהיכולת המדהימה שלה לעורר השראה באנשים ולהביאם למצות מלוא הפוטנציאל הגלום בהם תואם את אופייה הייחודי של קהילת שומרי המשקל", אמר צ'יימברס באוקטובר שעבר.

 

אולם, על פי מגזין פורבס, הציפיות הגבוהות של המשקיעים עם הצטרפותה לחברה, התנדפו לחלוטין והחברה איבדה כמעט מיליארד דולר בשווי השוק שלה מאז הזינוק בערכה בסתיו האחרון. כעת המנכ"ל שקיבל את פניה בהתלהבות כה רבה, עוזב את החברה. עד שיומנה מנכ"ל חדש לחברה, יעמוד בראשה סמנכ"ל הכספים ניקולס הוצ'קין לצד שניים מחברי הדירקטוריון.

 

במסחר המורחב נפלו מניות החברה ב-5.4% ל-9.80 דולר למניה – הרבה פחות מהשווי של 28 דולר מהסתיו שעבר. משקיעים מעריכים כעת את שוויה של החברה בכ-600 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x