$
חברה וסביבה

טוקיו תשנע חבילות במטרו כדי לצמצם זיהום

התוכנית תתמודד עם שתי בעיות: מחסור בנהגי משאיות ואיכות אוויר ירודה בגלל חלקיקים מזהמים הנודדים מסין

שירות כלכליסט 23:4928.08.16

חברת הרכבות התחתיות של טוקיו תערוך פיילוט שמטרתו לבדוק את יעילותו של שירות הובלות חדש שיבוצע באמצעות מערך הרכבת התחתית ובשיתוף חברות תעבורה אחרות - כך לפי דובר מטעם החברה שאמר את הדברים ל"ג'פן טיימס".

 

חברות לשינוע חבילות בדרכי היבשה ביפן נאלצות להתמודד עם מחסור גובר בנהגי משאיות, זאת נוסף על הדרישה לצמצם את פליטות גזי החממה כדי להתמודד עם זיהום אוויר מתגבר. מקורו של הזיהום אינו בהכרח ביפן, הוא נודד אליה גם מסין - המזהמת הגדולה בעולם.

 

הרכבת התחתית של טוקיו הרכבת התחתית של טוקיו צילום: cc by ykanazawa1999

 

במסגרת הפיילוט, שיתחיל לפעול בסתיו הקרוב, חברות הרכבת יעמיסו חבילות על רכבות שונות המגיעות לטוקיו; לאחר מכן יועברו החבילות למרכז העיר טוקיו ושם הן יועמסו על משאיות ויועברו ליעדן. בסופו של דבר יקצר ההליך את הדרך שעושות החבילות במשאיות המזהמות.

 

על רקע פרסום תוכנית הפיילוט דיווח החודש המשרד לאיכות הסביבה ביפן על תוכניות להתקין מכשיר מיוחד לניטור חלקיקים מזהמים מסוג PM2.5, זאת בניסיון לפתח אמצעים יעילים להתגונן נגדם. מדובר בחלקיקים שנמצאים בעיקר בפליטות של כלי רכב ומפעלים העלולים לגרום לאסתמה ולברונכיטיס, אם הם נשאפים בכמויות גדולות. סוג זה של זיהום חמור במיוחד בסין, ומשם הוא מתפשט לדרום קוריאה וליפן. מתקן הניטור החדש יפעל בדרום-מערב יפן בשל הקרבה לסין. תוצאות הבדיקה ישמשו כדי לפתח שיטה יעילה לחיזוי מסלול ההתפשטות של החלקיקים המסוכנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x