שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בחירות בארה"ב 2016

המצע הכלכלי של טראמפ: מס חברות מופחת, וביטול מס עיזבון

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב חשף את עיקרי המדיניות הכלכלית שלו במועדון הכלכלי בעיר דטרויט: "קלינטון 'מענישה' את הכלכלה האמריקאית"

שירות כלכליסט 20:4708.08.16

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, חשף היום (ב') את עיקרי המדיניות הכלכלית שלו במועדון הכלכלי בעיר דטרויט, מישיגן.

טראמפ הצהיר כי הוא יקל ברגולציה על עסקים קטנים וימנע מהחלת רגולציות חדשות על המערכת הפיננסית, עד שהכלכלה לא תפגין "צמיחה משמעותית". דבריו אמורים לבדל אותו מיריבתו קלינטון, שלדבריו "מענישה" את הכלכלה האמריקאית. טרמפ הוסיף שמס התאגידים הגבוה מעניש חברות שעושות עסקים בארה"ב, "אנחנו נוריד את מס התאגידים ל-15%.

 

"הקצב שובר השיאים של רגולציות חדשות, העלאות מסים והגבלות על ייצור אנרגיה פרטי שהחילו אובמה וקלינטון" פגעו בדטרויט ובערים אחרות, טען. טראמפ הודיע עוד כי יבטל את מס העיזבון בגובה 40% על עיזבונות בשווי של יותר מ־5.45 מיליון דולר ליחיד ו־10.9 מיליון דולר לזוגות.

 

המועמד הרפובליקני אמר כי יבצע שלוש מדרגות חדשות של מס הכנסה - 33%, 25% ו-12%, אם זאת הוא לא ציין איזו רמת הכנסה תתאים לכל מדרגה.

 

סטיב מנוחין - שר האוצר העתידי של טראמפ

 

לפני כשבועיים דווח במגזין פורצ'ן כי אם ייבחר לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ מתכנן למנות לתפקיד שר האוצר את סטיבן מנוחין.

 

לפי המגזין, טראמפ אמר לתורמים פוטנציאליים כי בכוונתו למנות את מנוחין, בכיר לשעבר בגולדמן זאקס ומנהל קרן גידור, לתפקיד - אם וכאשר יקים את ממשלתו כנשיא ארה"ב. 

 

כלי תקשורת אחרים בארה"ב הביעו ספק בהשערה כי אכן מדובר בכוונתו הסופית של טראמפ - במיוחד על רקע העובדה כי טראמפ הביע בעבר עוינות כלפי "אנשי וול סטריט", ובפרט כלפי מנהלי קרנות גידור. בעבר כינה טראמפ את מנהלי קרנות הגידור בשם "דוחפי ניירות", וטען כי "יוכלו להתחמק מרצח".

 צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x