$
חברה וסביבה

מקדונלד'ס העולמית: מפסיקים להשתמש בחומרים משמרים לא טבעיים

תפסיק להשתמש בחומרים כאלה במנות כמו צ'יקן נאגטס ובכריכי הבוקר, וכן תוריד את סירופ התירס עתיר הפרוקטוז מלחמניות ההמבורגר. לאחורנה גם הודיעה שהחלה להשתמש בחמאה במקום מרגרינה ב"אג מק'מאפינס"

שירות כלכליסט 12:4102.08.16

ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס הודיעה כי תפסיק להשתמש ברכיבים שנויים במחלוקת ברבות מהמנות שלה. פירוש הדבר כי מקדונלד'ס תפסיק להשתמש בחומרים משמרים לא טבעיים במנות כמו צ'יקן נאגטס וכריכי הבוקר שהיא מציעה, וכן תוריד את סירופ התירס עתיר הפרוקטוז (סוכר פירות) מלחמניות ההמבורגר.

 

 

הודעה זו מצטרפות להתחייבות מתחילת השנה לא להשתמש בעופות שהחדירו להם אנטיביוטיקה ותרופות אחרות. בנוסף, הרשת מתכוונת להשתמש עד 2025 רק בביצי חופש והיא כבר הוסיפה קייל (KALE) ותרד לסלטים שלה, והחלה להשתמש בחמאה במקום במרגרינה ב"אג מק'מאפינס" (Egg McMuffins).  

סניף מקדונלד'ס בהודו סניף מקדונלד'ס בהודו

 

המהלך מגיע בשל הלחץ הגובר מצד הצרכנים להפחתת השימוש במרכיבים מלאכותיים והוספת אופציות בריאות יותר, וכחלק מהמאמצים של רשת ההמבורגרים הגדולה בעולם לבלום את ההאטה במכירות, בעיקר בארה"ב. "מדוע להגיע למצב שאנחנו צריכים להגן על המנות שלנו, מספיק שהלקוח אומר שאינו רוצה שהרכיב המסוים הזה יהיה באוכל שלו", אמר מייק אנדרס, נשיא מקדונלד'ס ארה"ב.

 

עם זאת, מייקל ג'יקובסון מהמרכז למדע למען האינטרס הציבורי בארה"ב אומר, כי הצעדים של מקדונלד'ס לא בהכרח פותרים את הבעיות של מזון מהיר, בראשן מספר הקלוריות הרב במנות. לדוגמה, הוא מציין כי החלפת סירופ התירס בסוכר בייצור הלחמניות לא הופך אותן לבריאות יותר.

 

ממקדונלד'ס נמסר, כי בעוד שחלק מהשינויים האלה ילוו בעלויות גבוהות יותר, בשלב זה אין הכוונה להעביר אותן ללקוחות.

 

בשבוע שעבר, דיווחה החברה כי הרווח הנקי ברבעון השני עמד על 1.09 מיליארד דולר והמכירות על 6.26 מיליארד דולר. "אנחנו מתקדמים בעקביות על שינוי העסק שלנו כדי לספק את הלקוחות ברחבי העולם, זאת על אף סביבה מאתגרת בכמה שווקים מרכזיים", מסר מנכ"ל החברה סטיב איסטברוק בעת פרסום התוצאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x