$
המזרח התיכון

מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי: "לא קיבלנו בקשה להסגיר את פתהוללה גילן"

קרי אמר כי אם תבקש טורקיה להסגיר את מי שלטענת ראשיה עומד מאחורי ניסיון ההפיכה היא תצטרך להציג לכך ראיות. אנגלה מרקל גינתה את ניסיון ההפיכה: "שינויים פוליטיים צריכים להתבצע אך ורק בתוך המסגרת של תחרות דמוקרטית"

שירות כלכליסט 17:5816.07.16

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, גינתה את ניסיון ההפיכה הכושל הלילה בטורקיה וקראה להפסיק את שפיכות הדמים במדינה. "גרמניה עומדת לצד כל אלו בטורקיה המגנים על הדמורקטיה ועל שלטון החוק", הוסיפה מרקל.

"זה טראגי שכל כך הרבה אנשים מתו במהלך ניסיון ההפיכה", אמרה מרקל לכתבים בברלין. "שפיכות הדמים בטורקיה חייבת להיפסק עכשיו". מרקך אמרה כי זו היתה זכותו של העם הטורקי לבחור את המנהיג הפוליטי הראוי בעיניו בבחירות חופשיות ושינויים פוליטיים צריכים להתבצע אך ורק בתוך המסגרת של המוסדות הפוליטיים והחוקים הקיימים של תחרות דמוקרטית. "טנקים ברחובות והפצצות מהאוויר נגד אזרחים שלך אינם עשיית צדק, אלא בדיוק להפך", הוסיפה.

 

מרקל. "שפיכות הדמים בטורקיה חייבת להיפסק עכשיו" מרקל. "שפיכות הדמים בטורקיה חייבת להיפסק עכשיו" צילום: איי פי

 

מוקדם יותר אמר מזכיר המדינה האמריקאי ג'ון קרי כי לא קיבל כל בקשה להסגיר את איש הדת הטורקי החי בפנסילבניה, פתהוללה גילן. קרי הדגיש כי בכל מקרה הממשלה הטורקית תצטרך להציג ראיות לעבירות שביצע גולן אשר מצדיקות הסגרה. מוקדם יותר ראש ממשלת טורקיה, בינאלי יילדרים, האשים את גולן באחריות לניסיון ההפיכה הכושל בארצו ואיים כי כל מדינה שתעמוד לצידו תהיה במלחמה עימם.

 

גילן עצמו גינה את ניסיון ההפיכה.

.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x