$
תעשייה ופיננסים

חיסכון בטויוטה: שתי מעליות הושבתו במטה החברה בטוקיו

גם הטמפרטורה במזגנים הותאמה בניסיון לחתוך בהוצאות; בחברה חוששים שהתחזקות הין תפגע ברווחיה

שירות כלכליסט 21:3908.07.16
טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה בעולם, החליטה להפסיק להפעיל שתיים משמונת המעליות במטה שלה בטוקיו, זאת במטרה לחסוך כסף. גם הטמפרטורה במזגנים הותאמה לנוכח החששות לגבי מצבה של הכלכלה העולמית והתחזקות הין שנוגס ברווחים.

 

 

 

מטויוטה נמסר כי המהלך נועד לסייע לחברה "לצמצם עלויות", וכי היא נקטה בצעדים דומים במהלך המשבר הפיננסי של 2008. עם זאת, החברה לא חשפה מה גובה החיסכון שהיא מצפה להשיג. "זוהי לא מדיניות חדשה", מסר דובר של החברה ל-BBC, "המטרה העיקרית של הפסקת המעליות נועדה לעורר את המודעות בקרב העובדים, ולהזכיר להם את המחויבות של טויוטה להגברת התחרותיות באמצעות הפחתת הבזבוז". עוד הוסיף הדובר כי מלבד ענייני עלות, הצעדים המדוברים, הכוללים גם שימוש בנורות LED נועדו לעזור לשמור על הסביבה. "מודעות סביתית הייתה מאז ומתמיד ערך חשוב בטויוטה", הוסיף.

 

 

 

טויוטה דיווחה על רווחיות בשלוש השנים האחרונות, הודות לתוכנית הכלכלית שהשיק ראש ממשלת יפן שינזו אבה שהובילה להיחלשות הין, והוזילה את המכוניות עבור קונים מחוץ ליפן. עבור השנה התקציבית, שהסתיימה במרץ האחרון, דיווחה החברה על רווח שיא של 2.3 טריליון ין (23 מיליארד דולר). אולם, הין עלה בחדות מאז משאל העם הבריטי לעזיבת האיחוד האירופי. בשלב זה נסחר המטבע היפני קרוב לרמתו הגבוהה ביותר מזה שנתיים, סביב 101 ין לדולר. אם הין ימשיך ויתחזק, שווי הרווחים של טויוטה מחוץ ליפן יהיה נמוך באופן משמעותי בעת החזרתם ליפן והמרתם למטבע המקומי.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x