$
תעשייה ופיננסים

ברקזיט

400 האנשים העשירים בעולם הפסידו תוך יום 127 מיליארד דולר

הטלטלה בשווקים גרמה לסחרחורת גם למיליארדים הגדולים בעולם: אמנסיו אורטגה, בעלי זארה, הפסיד יותר מ-6 מיליארד דולר, לביל גייטס וג'ף בזוס נמחקו "רק" מיליארד דולר

בלומברג 11:5225.06.16

400 האנשים העשירים ביותר בעולם רשמו  אתמול הפסד מצרפי של 127.4 מיליארד דולר, לאחר שהחדשות לגבי החלטת בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי גרמה לטלטלה בשווקי העולם. המיליארדרים איבדו 3.2% משוויים הנקי, מה שמביא את הונם האישי המצרפי ל-3.9 טריליון דולר - כך עולה מניתוח של "מדד המיליארדרים" של בלומברג.

 ההפסד הגדול ביותר היה של האיש העשיר באירופה, בעלי זארה אמנסיו אורטגה, שהפסיד יותר מ-6 מיליארד דולר - או 5.8% משוויו הכולל, שעומד כעת על 71.5 מיליארד דולר. תשעה מיליארדרים אחרים הפסידו כל אחד "רק" מיליארד דולר - רשימה זו כוללת את ביל גייטס, ג'ף בזוס וג'ראלד קוואנדיש גרובסנר, האיש העשיר בבריטניה.  

ביל גייטס. "בריטניה תאבד מהאטרקטיביות שלה" ביל גייטס. "בריטניה תאבד מהאטרקטיביות שלה" צילום: בלומברג

 

על פי מגזין פורבס, גייטס תמך בהישארותה של בריטניה באיחוד האירופי ובמכתב שכתב האיש העשיר בעולם לטיימס טרם משאל העם, הוא טעו כי "בריטניה תאבד משמעותית מהאטרקטיביות שלה לעסקים ולהשקעות במקרה של ברקזיט". גייטס השקיע למעלה ממיליארד דולר כדי לתמוך במוסדות האקדמיים בבריטניה. "המדינה תתקשה למצוא ולגייס כישרונות מובילים מאירופה, היכולים לתרום ליצירת עבודה לאזרחי בריטניה".

 

מיליארדרים אירופיים מובילים אחרים ספגו גם הם מכה: ג'ורג' שפלר מגרמניה, ברנר ארנו מצרפת וליליאן בטנקור מצרפת איבדו 1.9 מיליארד דולר, 1.5 מיליארד דולר ו-1.3 מיליארד דולר בהתאמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x