$
חברה וסביבה

זהו "הצבע המכוער ביותר בעולם" - והוא יהיה צבען של חפיסות סיגריות

הצבע פנטון 448c נבחר למכוער ביותר על ידי משתתפי סקר באוסטרליה במסגרת מהלך שנועד להרתיע אנשים מעישון. הצבע גרם למשתתפים אסוציאציות של "מלוכלך", "מוות" ו"זפת"

שירות כלכליסט 17:0011.06.16

הצבע "פנטון 448C" נבחר כצבע המכוער ביותר בעולם והוא עומד להיות צבען של חפיסות הסיגריות באוסטרליה. הצבע נבחר על-ידי משתתפי סקר במסגרת פרויקט מחקר ושיווק באוסטרליה שמטרתו להרתיע אנשים מעישון.

 עורכי הסקר, סוכנות GfK, ביקשה מהמשתתפים לבחור מבין הצבעים שהראתה להם את הצבע שגרם להם את תחושת הדחייה החזקה ביותר. הצבע שנבחר, שמכונה גם "אופק קשה", גרם למשתתפים אסוציאציות של "מלוכלך", "מוות" ו"זפת". 

חפיסת סיגריות בצבע המכוער בעולם חפיסת סיגריות בצבע המכוער בעולם צילום: BBC

 

בחנויות הופיעו כבר חפיסות סיגריות בצבע הנבחר נטולות פרטים עיצוביים מלבד אזהרת בריאות, וישנם כבר סימנים ראשונים לירידה במכירות. במאי השנה גם בבריטניה התקבל חוק חובה לגבי אריזה נטולת עיצוב של חפיסות סיגריות באותו צבע.

 

חברת "פנטון" בעלת שם מוביל בתחום יצירת הצבעים, אבל היא מקפידה להעביר את המסר שאין צבע שהוא יפה יותר או מכוער יותר ממשנהו. החברה לא ששה למשמע הידיעה על בחירת אחד מצבעיה למטרת מלחמה בעישון והודיעה: "לכל הצבעים מעמד שווה בעינינו. לא קיים דבר כזה - 'הצבע המכוער ביותר' - והגוון 448C הוא של גווני אדמה עשירים ועמוקים, הפופולאריים בעיצוב ספות, נעליים ועוד פריטים לבית", הודיע ליטריס אייזנמן, ראש המכון.

 

הצבע נצפה גם במקומות אחרים כגון מסלולי תצוגות. כנראה שכמו אייזנמן, האופנה רואה את היופי גם בכיעור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x