$
חברה וסביבה

לראשונה בארה"ב: התגלה חיידק העמיד לאנטיביוטיקה החזקה ביותר

החיידק התגלה אצל אשה בת 49, ולא ניתן לחסלו גם באמצעות "קוליסטין" - אנטיביוטיקה השמורה למקרי קיצון; "הוא מסוכן, ואנו מניחים שהוא יכול להתפשט במהירות"

שירות כלכליסט 17:5627.05.16

גורמים רשמיים במערכת הבריאות האמריקאית דיווחו על המקרה הראשון בארה"ב של חולה הנגוע בחיידק העמיד בפני האנטיביוטיקה החזקה ביותר, והביעו דאגה עמוקה מהתפשטות הזיהום.

 

"אנו בסכנה של עידן פוסט-אנטיביוטיקה", אמר תומס פרידן, ראש מרכזי הבקרה והשליטה במחלות של ארה"ב. הוא התייחס לזיהום בדרכי השתן של אישה בת 49 מפנסילבניה, שפנתה למרפאה באפריל. פרידן אמר כי לא ניתן לחסל את הזיהום אפילו בעזרת טיפול המכונה "קוליסטין", אנטיביוטיקה השמורה למקרי קיצון של "חיידק בלהות".

 

חיידקים חיידקים צילום: שאטרסטוק

על הזיהום דווח אתמול, במחקר שהופיע בכתב עת של האגודה האמריקאית למיקרוביולוגיה. לפי הפרסום, המחקר בדק וגילה כי "חיידק העל" עמיד ל"קוליסטין": "מדובר בעלייתו של חיידק העמיד באמת לכל התרופות. למיטב ידיעתנו, זהו המקרה הראשון של חיידק כזה בארה"ב". לא פורסם מידע על מצבה של האשה כיום.

 

החוקרים ממשיכים לבדוק את שכיחות החיידק בארה"ב. "הוא מסוכן ואנו מניחים שהוא יכול להתפשט במהירות, גם בסביבת בית חולים, אם לא נבודד אותו כראוי", אמרה ד"ר גייל קאסל, מיקרוביולוגית ומרצה בכירה בפקולטה לרפואה בהרווארד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x