תעשייה ופיננסים

ויקטוריה'ס סיקרט מבטלת את חלוקת קטלוג המוצרים המפורסם של המותג

חברת ההלבשה התחתונה מוחקת את הקטלוג, שהיה ליבת המותג מאז נוסד לפני ארבעה עשורים, כחלק ממהלך אסטרטגי המלווה בביטול תחומי פעילות נוספים

שירות כלכליסט 17:3722.05.16
מותג ההלבשה התחתונה המפורסם ויקטוריה'ס סיקרט מתכוון להפסיק את פרסום קטלוג המוצרים, וכן לבטל את קטגוריות ההלבשה ובגדי הים, כך חשפה רשמית בסוף השבוע החברה האם, אל ברנדס (L Brands ).

 

הקטלוג הנצרך של החברה, בו הוצגו מגוון פריטי ההלבשה הפרובוקטיביים, היה ליבת המותג מאז נוסד לפני ארבעה עשורים, וגרם לצמיחתו. בשנים האחרונות, שלחה החברה בדואר 350 מיליון קטלוגים בשנה.

 

הצעד נובע מהחלטת החברה להתמקד בקטגוריות הליבה שלה: חזיות, תחתונים וקוסמטיקה. "החלטנו על השינויים האלה בצורה פעילה מתוך עמדת חוזק ולאחר מכירות שיא ברבעון הרביעי של 2015", מסר סמנכ"ל הכספים סטיוארט בורגדרפר בשיחת ועידה עם אנליסטים. הוא הודה כי השינויים יפעילו לחץ מסוים על העסקים, ולשם כך הוחלט לחסוך בעלויות וכתוצאה מכך לבטל את פרסום הקטלוג וכמו כן לפטר עובדים מהמטה המרכזי. לפי אנליסטים, המהלך יחסוך לחברה עשויה לחסוך 100 מיליון דולר.

"מלאכית" ויקטוריה'ס סיקרט
"מלאכית" ויקטוריה'ס סיקרט צילום: shutterstock

 

ביום חמישי פרסמה החברה את התוצאות הפיננסיות עבור הרבעון הראשון, מהם עולה כי המכירות של אל ברנדס טיפסו ב-4.1% ל-2.61 מיליארד דולר. המכירות בחנויות ויקטוריה'ס סיקרט הפתוחות למעלה משנה עלו ב-2%, אך עם זאת בחברה הורידו את תחזית הרווח לשנה מטווח של 3.90-4.10 דולר למניה ל- 3.60-3.80 דולר למניה בלבד.

 

מאל ברנדס נמסר כי הם מתכננים לבחון את האפשרות של הרחבת הטבות לחברי מועדון במקום השימוש בקטלוג ובקופונים הנשלחים בדואר. "בראייה כוללת, הדבר הנכון לעשות עבור העסק הזה הוא למצוא רעיונות חכמים יותר להעלות את התנועה לחנויות מאשר חלוקת הטבה לתחתונים בחינם והנחה של 10 דולר על חזייה", הוסיף בורגדרפר. מנגד, האנליסטים מזהירים כי ביטול הקטלוג יפגע במכירות: "בטווח הארוך, המותג יאבד מחשיבותו בעיני לקוחות, גברים ונשים כאחד."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x