$
חברה וסביבה

סוף עידן: מורלי סייפר, הכתב הוותיק ביותר בתוכנית "60 דקות", פורש

סייפר בן ה-84 החל לצמצם את הופעותיו לפני ארבע שנים; לדבריו, "אני מרגיש לא בנוח. לא טבעי לדבר עם חתיכת מכונה אבל הכסף טוב"

שירות כלכליסט 12:1212.05.16

מורלי סייפר, הכתב הוותיק ביותר בתוכנית האקטואליה הוותיקה "60 דקות" הודיע רשמית השבוע על פרישתו לאחר קריירה בת למעלה מ-50 שנה בתקשורת, כך הודיעה אתמול (ד') רשת CBS.

 

סייפר בן ה-84 הופיע בכל 48 עונות התוכנית, מלבד שתיים. הוא החל לצמצם את הופעותיו לאחר יום הולדתו ה-80. הכתבה האחרונה ששידר הייתה במרץ האחרון ועסקה באדריכל הדני ביארק אינגלס.

 

 

 צילום: רויטרס

 

את עונת הבכורה שלו בתוכנית עשה ב-1970, אז שידר כתבה על אימון שוטרים. בכל הקריירה שלו בתוכנית שידר סייפר 919 כתבות.

 

"בכל שידור שתבחנו, תראו שהוא כתוב בצורה יפהפיה", אמר ל"ניו יורק טיימס" ג'פרי פאג'ר, מפיק בפועל של התוכנית, "אני חושב שהוא דוגמה ומופת למה שכתב אמור להיות, והוא תמיד היה כך. מדובר בסקרנות וחוש הרפתקנות. אלו דברים שממש באים לידי ביטוי בעבודתו".

 

סייפר דיווח מהשטח במהלך מלחמת וייטנאם ב-1965. הכתבה שבו ליווה חיילים אמריקאים בעת שהעלו באש בתים בכפר קאם נא זכתה להכרה כאחת מ-100 הכתבות המובילות במאה ה-20 לפי דירוג המחלקה לעיתונות באוניברסיטת ניו יורק.

 

 

 

לצד כתבות העומק החודרות והאקטואליות שלו, הוא נודע גם בנושאים המוזרים שלעתים בחר לבחון, כגון הכתבה שעשה על אהבתם של הפינים לריקוד הטנגו "Tango Finlandia". הוא גם ראיין לא מעט כוכבים אגדיים כמו קת'רין הפבורן ודולי פארטון.

 

בתגובה תמציתית של סייפר ל-CBS, אמר כי הוא לא ממש אוהב להופיע בטלוויזיה. לדבריו, "אני מרגיש לא בנוח. לא טבעי לדבר עם חתיכת מכונה אבל הכסף טוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x