תעשייה ופיננסים

מכירות מטוסי המנהלים בשפל הגדול ביותר מאז 2011

ברבעון הראשון חלה ירידה של 16% במכירות של מטוסי מנהלים לעומת הרבעון המקביל עקב דשדוש בשווקים המתעוררים. הירידה הגדולה ביותר נרשמה במכירות של מטוסי מנהלים גדולים

בלומברג 16:4407.05.16

המכירות של מטוסי המנהלים בעולם נפלו ב-16% ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, זאת בעיקר על רקע ירידה בביקוש למטוסים מנהלים גדולים. היקף המכירות של מטוסי מנהלים עמדו ברבעון הראשון על כ-3.53 מיליארד דולר, לעומת 4.2 מיליארד דולר באותה התקופה אשתקד. כך על פי נתוני איגוד יצרני תעשיית התעופה הכללית בארה"ב. זוהי הירידה הגדולה ביותר בכמעט 5 שנים.

הביקוש למטוסי מנהלים גדולים צנח על רקע הירידה במחירי הנפט, הדולר המתחזק ומחירי הסחורות הנמוכים שגרמו לירידה בביקוש למטוסים מנהלים בכמה מן השווקים המתעוררים. יצרניות מטוסי מנהלים, כגון חטיבת "גאלפסטרים" (Gulfstream ) של ג'נרל דיינמיקס (General Dynamics) ו"בומברדייה" הקנדית (Bombardier ) סיפקו 34 מטוסים גדולים במהלך הרבעון, לעומת 46 מטוסים גדולים בשנה שעברה. למרות הכמות המצומצמת יותר של כלי טיס שנמכרו, מחירי המטוסים היו גבוהים יותר, מה שקיזז במעט את הירידה במכירות. המטוסים הגדולים נועדו לאפשר טיסות ארוכות טווח, למשל מניו-יורק לטוקיו, ומחירם עולה על 65 מיליון דולר. 

מטוס מנהלים גאלפסטרים G650 מטוס מנהלים גאלפסטרים G650 צילום: בלומברג

 

מספר מטוסי המנהלים הבינוניים שנמכרו ברבעון הסתכם ב-76, לעומת 69 ברבעון המקביל אשתקד. זהו סימן לכך שחברות אמריקאיות קטנות יותר עדיין שבות לשוק כלקוחות. בכך הכל, סופקו בשלושת החודשים הראשונים של השנה 122 מטוסי מנהלים, לעומת 128 באותה התקופה אשתקד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x