$
בחירות בארה"ב 2016

טראמפ: "אין לי כלום נגד ילן, אבל אחליף אותה בתום הקדנציה שלה"

המועמד הרפובליקני המסתמן לנשיאות ארה"ב אמר היום: "ילן היא אדם של ריבית נמוכה, היא תמיד היתה בעד ריבית נמוכה, ובואו נהיה כנים, גם אני בן אדם של ריבית נמוכה". הוא הסביר את המהלך שיבצע אם ייבחר בכך שיו"ר הפד הנוכחית אינה רפובליקנית

שירות כלכליסט 19:0905.05.16

דונלד טראמפ, המועמד המסתמן של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, פירט בשיחה עם CNBC את המדיניות המאקרו כלכלית שלו: הוא הגן על מדיניות הריבית הנמוכה, והטיף להשקעה בתשתיות. למרות זאת, אמר טראמפ כי אם ייבחר לנשיא יבחר ככל הנראה להחליף את יו"ר הפד, ג'נט ילן, בסוף הקדנציה שלה (2018).

 

בראיון טלפוני אמר טראמפ כי "אין לי שום דבר נגד ילן, היא אדם מוכשר מאוד. אבל היא לא רפובליקנית". טראפ הוסיף כי "בסוף הקדנציה שלה, אני אחליף אותה ככל הנראה - כי זה הדבר המתאים לעשות".

 

טראמפ אמר עוד כי "ילן היא אדם של ריבית נמוכה, היא תמיד היתה בעד ריבית נמוכה, ובואו נהיה כנים, גם אני בן אדם של ריבית נמוכה". טראמפ הוסיף כי "אם נעלה את הריבית, והדולר יתחיל להתחזק יותר מדי, יהיו לנו בעיות רציניות מאוד". לדבריו, "אני אוהב את הרעיון של דולר חזק, אבל כשאתה מסתכל על הבעיות שדולר חזק יוצר... דולר חזק נשמע טוב יותר ממה שהוא באמת".

 

על רמת החב הממשלתי בארה"ב אמר טראמפ: "אני מלך של חוב. אני אוהב לשחק איתו. אבל חשוב לזכור שאנו מדברים על משהו מאוד מאוד שביר". טראמפ אמר כי ארה"ב צריכה לנצל את רמת הריבית הנמוכה ולמחזר חוב באמצעות הנפקת חוב ארוך יותר. "אנחנו חייבים כל כך הרבה כסף", אמר טראמפ. טראמפ אמר במהלך הראיון כי אחת הסיבות למימון מחדש של החוב הממשלתי היא רצונו להוביל השקעות גדולות בתשתיות.

 

דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: רויטרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x