$
בשולי החדשות

עובד תובע ממעסיקיו פיצויים: "השתעממתי בעבודה"

האיש, שעבד בחברת בשמים יוקרתית בפריז, תובע ממנה 360 אלף יורו, משום שטען כי מעסיקיו פעלו במכוון כדי שישתעמם לגמרי: "נכנסתי לדיכאון. התביישתי שמשלמים לי לעשות כלום"

שירות כלכליסט 18:4503.05.16
אזרח צרפתי תובע מהמעסיק שלו פיצויים בגובה 360 אלף יורו בטענה שלא סיפק לו הרבה עבודה על מנת "להבריח אותו בעקבות שעמום".

 

התובע, פרדריק דזנארד (44) מפריז, מאשים את המעסיקים בחברה בה עבד, אינטרפרפיום (Interparfum ) חברת בשמים יוקרתית, שפעלו במכוון כדי שישתעמם לגמרי. "נכנסתי לדיכאון. התביישתי שמשלמים לי לעשות כלום", סיפר דזנארד. לדבריו, לאורך תקופה של ארבע שנים הבוסים שלו שללו ממנו את התפקיד הניהולי שלו ובמקום אילצו אותו לבצע מטלות משרדיות משמימות. דזארד תיאר את התהליך כ"הידרדרות זדונית לגהינום, סיוט", שגרם לו לסבול משורה של בעיות רפואיות, ביניהן "אפילפסיה, אולקוס, בעיות שינה ודיכאון עמוק". לטענתו, העונש הזה נבע מכך שהחברה הפסידה חוזה מרכזי ותכננה לארגן מחדש את מצבת כוח האדם.

 

בסופו של דבר הוא פוטר ב-2014 לאחר שיצא לחופשת מחלה שנמשכה 7 חודשים. דזארד דורש כעת פיצויים של 360 אלף יורו שכוללים גם שכר שלטענתו מגיע לו, זיכוי על ימי חופשה ופספוס של קידום פוטנציאלי.

 

עובד משועמם (אילוסטרציה) עובד משועמם (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

ז'אן פיליפ בנסיאן, עורך הדין המייצג את החברה טען בתגובה כי יש אי התאמות בולטות בטענותיו של דזארד, בנוסף לכך שבעבר טען כי הוא סובל מתשישות מרוב עבודה. "הוא מעולם לא התלונן על שעמום, ואם אכן לא היה לו מה לעשות במשך ארבע שנים, מדוע לא אמר דבר?", תהה.

 

החוק הצרפתי מתייחס באופן מפורש למקרים שבהם העובדים מותשים מרוב עבודה, אך סילביאן ניל, מומחה לחוקי עבודה אומר כי בפני בית המשפט הגבוה בצרפת הובאו עד כה 244 מקרים הפוכים של עובדים שהתלוננו ש"ייבשו אותם בכוונה", תופעה אותה ניל מכנה "הטרדה מוסרית". על פי מחקר אחד שנערך בצרפת, בסביבות 30% מהעובדים במדינה סובלים מהתופעה של "שעמום בעבודה". ההערכה היא שמצב כזה מתקיים כשעובד חש תקוע בעבודה שלו, אך מפחד להחליף מקום עבודה לנוכח החולשה בשוק העבודה הצרפתי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x