בשולי החדשות

מספר המזוודות האבודות צנח ב-2015 לשפל של כל הזמנים

למרות עלייה של 7% בהיקף הנוסעים לשיא של 3.5 מיליארד צנחו התלונות על נזק למטען ב־10.5% ל־6.53 מזוודות ל־1,000 נוסעים. בקרוב: איתור באפליקציה

שירות כלכליסט 20:4302.05.16

דו"ח חדש של חברת SITA, חברה שוויצרית לפתרונות טכנולוגיים בתעבורה אווירית, חושף כי מספר קטן מאי פעם של מזוודות הלך לאיבוד ב־2015. במקביל זינק מספר הנוסעים שהשתמשו בטיסות ברחבי העולם ב־7%, למספר שיא של 3.5 מיליארד.

 

הדו"ח, שסקר 440 חברות תעופה וחברות קרקע להעברת כבודה, מצא כי שיעור המזוודות האבודות ברחבי העולם צנח ב־10.5% ב־2015, לעומת השנה שלפני כן, ועומד כעת על 6.53 מזוודות אבודות לכל 1,000 נוסעים.

שדה תעופה שדה תעופה צילום: שאטרסטוק

 

חברות התעופה משקיעות משאבים רבים בשיפור הטכנולוגיה למעקב אחר מזוודות, לא רק משום שהן מעוניינות לשמור על שביעות רצון הלקוחות שלהן, אלא בשל העלויות הנדרשות לפיצוי נוסעים על מטען אבוד. ב־2015 עמד שיעור הפיצויים ששילמו חברות התעופה לנוסעים שכבודתם ניזוקה או נעלמה על 2.3 מיליארד דולר.

 

בתוך כך, ביום שישי האחרון הודיעה חברת דלתא איירליינס כי תשקיע 50 מיליון דולר בפיתוח מערכת מעקב כבודה חדישה, שתחליף את ברקוד הסריקה אשר נמצא בשימוש מאז שנות התשעים. המערכת תשתמש במכשיר מבוסס גלי רדיו אשר יוצמד למזוודה, וניתן יהיה לעקוב אחרי מיקומה בעזרת אפליקציה ייעודית לסמארטפון.

 

אך בעוד מכשיר ייעודי וקבוע למטען יקרוץ במיוחד לנוסעים מתמידים ואמידים, על פי חברת SITA חברות התעופה המסחריות מתכוונות לאפשר הדפסה עצמאית של תגי מעקב - בדומה להדפסה הביתית של כרטיסי הטיסה שכבר מקובלת בשימוש בעולם. על פי הצפי, עד 2018 יעברו שלושה רבעים מחברות התעופה העולמיות לטכנולוגיה מתקדמת של מעקב מזוודות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x