בשולי החדשות

באפט הודף הביקורת על שתיית קוקה-קולה: "אם אשתה מים אגיע לגיל 100?"

המיליארדר שאוהב מאד קולה אומר: "חבל שאין לי אח תאום, הוא היה אוכל ברוקולי, ושנינו היינו צורכים את אותה כמות קלוריות. אני יודע שאני הייתי בטח מאושר יותר"

שירות כלכליסט 14:3001.05.16
חיבתו של המיליארדר וורן באפט לקוקה-קולה נוטה לעלות כמעט בכל פגישה שלו עם בעלי המניות של ברקשייר האת'ווי.

 

 

 

קוקה-קולה היא אחת מארבע ההשקעות הגדולות ביותר של ברקשייר, ובאפט נחשב לשגריר נלהב של המשקה הקל כבר שנים רבות. אולם ההשקעה הזו סופגת גם ביקורת בטענה שבכך הוא מעודד צריכה של משקה לא בריא.

 

במהלך הפגישה השנתית עם בעלי המניות שנערכה באומהה, עומת באפט עם נתונים מדאיגים לגבי צריכת משקאות מוגזים. "לא נתקלתי בשום ראיות ששכנעו אותי שיש סיכוי גדול יותר שאחיה עד גיל 100 אם פתאום אתחיל לשתות מים ולאכול ברוקולי", ענה באפט בן ה-85.

 

באפט והקולה שלו באפט והקולה שלו צילום: רויטרס

 

הוא הוסיף כי אינו חושב שיש בעיה אם שתיית קולה מייצגת 2,700 או 2,800 קלוריות מתוך 3,500 הקלוריות שהוא צורך ביום. "חבל שאין לי אח תאום, אז הוא היה אוכל ברוקולי כל חייו, ושנינו היינו צורכים את אותה כמות קלוריות. אני יודע שאני הייתי בטח מאושר יותר, ואני חושב שיש סיכוי גבוה שגם הייתי חי יותר שנים. לדעתי, קוקה-קולה הוא מוצר נהדר".

 

לדבריו, על פי נתוני מפקד האוכלוסין, כ-10,000 גברים בארה"ב חיו עד גיל 100 או יותר לעומת 45 אלף נשים, "כך שאם אתם באמת רוצים להגדיל את הסיכויים להאריך חיים, כלומר גבר במעמד שלי, כל שצריך לעשות הוא ניתוח לשינוי מין", התבדח.

 

סגנו של באפט, צ'רלי מונגר, שהשתתף גם הוא בסשן השאלות והתשובות עם המשקיעים, שתה  באותו זמן דיאט קולה מכוס יין. הוא נשמע מתוסכל מהשאלה החוזרת ונשנית לגבי ההשקעה בקולה. "זה ילדותי וטיפשי", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x