$
תעשייה ופיננסים

התמכרתם לשואבים של דייסון? קבלו את מייבש השיער החדשני שלהם

החברה הבריטית טוענת כי מייבש השיער העל-קולי שהמציאה שקט יותר ופוגע פחות בשיער לעומת מייבשי השיער הקיימים בשוק. מה המחיר?

שירות כלכליסט 22:0028.04.16

החברה הבריטית דייסון (Dyson), שהתפרסמה בעיקר הודות לשואבי האבק חסרי השקיות שלה, החליטה להתרחב לתחומים נוספים ומשיקה מייבש שיער "על קולי" במחיר של 299 ליש"ט (436 דולר).

 

בדייסון טוענים כי מייבש השיער העל קולי הוא שקט יותר ופחות פוגע בשיער לעומת מייבשי השיער הקיימים בשוק. "מייבשי שיער הם לרוב כבדים, לא יעילים ורועשים", טוען מייסד החברה סר ג'יימס דייסון. "בדיקה מפורטת יותר מצאה גם שהם יכולים לגרום נזק חמור לשיער. לכן, הצבתי אתגר בפני המהנדסים של דייסון ללמוד את המדע של השיער ולפתח גרסה משלנו למייבש השיער. אנחנו חושבים שהצלחנו לפתור את הבעיות הללו".

 

מדייסון נמסר כי השקיעו 50 מיליון ליש"ט בפרויקט, ומחירו של המוצר כמעט כפול ממחיר מייבשי השיער שבשימוש מעצבי שיער מקצועיים. "300 ליש"ט הוא מחיר יקר והשקעה משמעותית עבור מייבש שיער", אמר ל-BBC אנליסט מיורומוניטור אינטרנשיונל. "אבל אנשים אוהבים להתחקות אחרי האופנה, ומוכנים להוציא מעט יותר כדי לנסות דברים חדשים".

 

מייבש השיער החדש של דייסון. מחירו כמעט כפול ממחיר מייבש שיער שבשימוש מעצבי שיער מקצועיים מייבש השיער החדש של דייסון. מחירו כמעט כפול ממחיר מייבש שיער שבשימוש מעצבי שיער מקצועיים צילום: dyson

 

מייבש השיער יתחיל להימכר בבריטניה ביוני, וכן יוצע למכירה ביפן, שם לטענת החברה ל-96%מהאנשים יש מייבש שיער. לפי החברה, הם השתמשו ביותר מ-1,625 ק"מ של שיער מסוגים שונים בבדיקת המכשיר. 

 

"לא אכפת לי אם נמכור רק 100 מכשירים בשנה, כל עוד אותם קונים חושבים שזהו מוצר טוב", הוסיף דייסון. "אני לא ארוויח מזה הרבה כסף, אך זה לא תמיד העניין, זה לא מה שמניע או מלהיב אותנו".

 

בנוסף למכשירי פן ושואבי אבק, בדייסון מפתחים מכונית ללא נהג, בשיתוף עם ממשלת בריטניה. בסוכנות בלומברג דיווחו כי החברה תשקיע מיליארד ליש"ט במשך 5 השנים הבאות לפיתוח סוג חדש של סוללה. בשנה שעברה רכשה החברה סטארט-אפ בשם סאקטי3 ב-90 מיליון דולר. החברה שהוקמה באוניברסיטת מישיגן מייצרת סוללות 'ליתיום יון' מרכיבים חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x