$
בשולי החדשות

מקדונלד'ס מחפשת את עצמה: תתחיל להציע צ'יפס ללא הגבלה

במקביל החלה החברה להציע במספר מסניפיה בארה"ב גדלים חדשים למנת הביג מק שלה – ג'וניור מק וגרנד מק

שירות כלכליסט 12:1920.04.16

מקדונלד'ס מתכוונת להציע ללקוחותיה אפשרות של צ'יפס ללא הגבלה בסניף שייפתח ביולי בסנט ג'וזף במדינת מיזורי, ארה"ב. בסניף, שמוכתר כסניף ה"עתיד" של ענקית המזון המהיר, יבצעו הלקוחות את הזמנותיהם בדלפק דיגיטלי שיאפשר להם לבצע התאמות אישיות בהמבורגרים ובקינוחים, והמנות יסופקו ישירות לשולחנות שלהם.

 

 

"יש מאות אפשרויות שונות להרכיב את המבורגר החלומות", אמר כריס הביגר מנהל הסניף לעיתון מקומי. "ברגע שמבצעים את ההזמנה, אפשר להתיישב ולהמתין לאוכל שיגיע ישירות לשולחן".

 

במקביל, הרשת הכריזה כי תשיק גרסאות מוגדלות ומוקטנות של מנת הדגל שלה – הביג מק. החברה הודיעה כי החלה להציע בסניפים שלה באוהיו ובדאלאס מנות של "גרנד מק" ומנות "מק ג'וניור". בהתאם לתגובת הלקוחות יוחלט האם להשיק את המנות החדשות בכל סניפי הרשת בארה"ב.

 

מנת המק המוגדלת תכלול שתי קציצות ותימכר ב-4.89 דולר. המהלך הוא ככל הנראה תגובה למתחרים אשר החלו להציע המבורגרים גדולים בהרבה מהביג מק הסטנדרטי. לעומת זאת, המק ג'וניור מורכב מקציצה דקה, שלפי מקדונלד'ס תהיה "קלה יותר לאכילה על הדרך". המחיר ינוע בין 2.39-2.59 דולר.

 

שלושת גודלי המק - מימין גרנד מק, ביג מק ומק ג'וניור שלושת גודלי המק - מימין גרנד מק, ביג מק ומק ג'וניור צילום: McDonald's

 

 

השינויים שמקדמת הרשת באים כחלק ממאמצי לבלום את הירידה בשנים האחרונות בלקוחות. במסגרת זאת, מנכ"ל הרשת סטיב איסטרברוק פועל לפשט את התפריטים, לזרז את תהליכי הבישול ולשפר את שירות הלקוחות.

 

עם זאת, סקר שנערך בקרב עשרות זכייני הרשת בארה"ב מלמד כי מרביתם מתנגדים ליוזמות האחרונות של המנכ"ל, בהן תוכניות מסוג "הרכב את הטעם שלך", המאפשרת ללקוחות להוסיף להמבורגרים שלהם תוספות שונות. לדברי אחד מהם, "ההנהלה זורקת המון דברים לקיר, כדי לבדוק מה יידבק". היו בניהם אלה שטענו כי הרשת נמצאת "בימיה האחרונים".

 

כמו כן, מקדונלד'ס מסתבכת עם הרשויות באירופה: רשויות המס בצרפת דורשות ממקדונלד'ס לשלם 300 מיליון יורו (341 מיליון דולר) במסים שלא שולמו, זאת מכיוון שלטענת הרשויות ההכנסות הועברו דרך לוקסמבורג ושוויץ, שבהן שיעור המס נמוך יותר, כך דיווח המגזין הצרפתי ל'אקספנשיון. "מקדונלד'ס היא אחת ממשלמות המסים הגדולות ביותר בצרפת, ואנחנו גאים בזה", מסרה החברה בתגובה. לדבריה, מאז 2009 היא שילמה 1.2 מיליארד יורו במסים והשקיעה מיליארד יורו נוספים במדינה כולל יצירת 10 אלף מקומות עבודה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x