$
תעשייה ופיננסים

עוד תפנית בעלילה: אנבנג נסוגה מרכישת סטארווד

לאחר שהשבוע הכריזה מפעילת המלונות שהיא בוחרת בהצעת הרכש המשופרת של החברה הסינית בגובה 14 מיליארד דולר, הפתיעו הסינים וויתרו על העסקה. כעת נסללה מחדש הדרך לרכישה ע"י מריוט

שירות כלכליסט 08:3302.04.16

תהפוכה נוספת בסאגת הרכישה של מפעילת המלונות האמריקאית סטארווד: לאחר שמוקדם יותר השבוע הכריזה סטארווד שהיא בוחרת בהצעה המשופרת בגובה 14 מיליארד דולר שהגישו המשקיעים הסינים בהובלת חברת הביטוח אנבנג, שלשום (ה') הפתיעו הסינים כשהודיעו כי הם נסוגים מהעסקה, שהייתה יכולה להיות הרכישה הגדולה ביותר של חברה אמריקאית על ידי קונה סיני. כתוצאה מכך נסללת מחדש הדרךלמריוט לרכוש את החברה, לאחר  שכבר בשלב המו"מ הוזכרה כמי שתרכוש את סטארווד.

 

 

 

אם כן יתממש בסופו של דבר המיזוג בין מריוט לסטארווד, עליו הוכרז במקור בנובמבר, הוא ייצור את חברת המלונות הגדולה בעולם עם מעל 5,700 מלונות. לפי ההצעה המקורית של מריוט היא תכננה לשלם 12.2 מיליארד דולר עבור סטארווד, אך בעקבות התערבות הסינים ההצעה עלתה ל-13.6 מיליארד דולר.  סטארווד מפעילה 1,270 מלונות במאה מדינות, כולל הרשתות שרתון, הילטון וסנט רג'יס.

 

 

 

"נמשכנו להזדמנות שהוצגה על ידי סטארווד בגלל האיכות הגבוהה והמותגים המובילים שהיא מפעילה, שעמדו ברוב הקריטריונים שלנו לרכישה, כולל היכולת לייצר החזר קבוע וארוך טווח", נמסר בהצהרה שפרסמה אנבנג. "אולם, בשל שיקולים שונים החלטנו לא להמשיך הלאה בעסקה". מעבר לכך, לא סיפקה אנבנג הסבר לשינוי הפתאומי. אולם לפי פרד הו, יו"ר פרימוורה שהייתה חלק מקבוצת המשקיעים שביחד עם החברה הסינית הגישו את ההצעה לסטארווד, הסיבה היא שאנבנג לא מעוניינת במחלחמת מחירים מתמשכת. סיבה נוספת שככל הנראה השפיעה על אנבנג היא ההערכות כי הרגולטורים בסין ובארה"ב לא הין בהכרח מאשרים את העסקה.

 

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x