$
תעשייה ופיננסים

AT&T, סטארווד ומריוט מנסות לסגור עסקאות בקובה לפני ביקור אובמה

נשיא ארה"ב עתיד לבקר באי הקובני בעוד קצת יותר משבוע. אם העסקאות אכן יושלמו עד אז הן יסייעו לו להציג את היתרונות של חידוש הקשרים הדיפלומטיים בין ארה"ב וקובה לאחר עשרות שנים של עוינות

שירות כלכליסט 14:1112.03.16

שלוש חברות אמריקאיות לפחות שואפות לסגור עסקאות בקובה לקראת ביקורו החודש של הנשיא ברק אובמה במדינה, כך מדווחת סוכנות רויטרס. החברות המדוברות הן AT&T, מפעילת המלונות סטארווד ורשת המלונות מאריוט.

אם העסקאות אכן יושלמו הן יסייעו לאובמה, שיבקר במדינה בין ה-20 וה-22 במרץ, להציג את היתרונות של חידוש הקשרים הדיפלומטיים עם קובה לאחר עשורים של עוינות. זה עומד להיות הביקור הראשון של נשיא אמריקאי בקובה זה קרוב ל-90 שנה. 

 

יריד השקעות בהוואנה, קובה יריד השקעות בהוואנה, קובה צילום: איי אף פי

 

אולם, בעוד שאובמה מתכוון לחשוף בשבוע הבא צעדים חדשים להסרת המגבלות על המסחר והנסיעות לקובה, האמברגו הכלכלי שהטילה ארה"ב על קובה מגביל את מרבית המאמצים של חברות אמריקאיות לעשות עסקים באי הקומוניסטי.

 

על פי אדם המקורב לנושא, ב- AT&T מקווים להשלים חוזה לטלפונים סלולריים עם חברת התקשורת הממשלתית של קובה, Etecsa. "בעוד שיש דיונים בין החברות, עדיין אין הסכם", הדגיש המקור. במקביל, בסטארווד הגישו בקשה למשרד האוצר האמריקאי לנהל מלונות בקובה.

 

"אנחנו רואים הזדמנות להרחיב את המותג שלנו בקובה בזמן זה, ומצפים לבנות מערכת יחסים ארוכת טווח ולקבל אורחים שיגיעו למלונות שלנו בשוק הדינמי הזה", נמסר מסטארווד. גם ברשת מאריוט הביעו תקווה כי יזכו לאישור הממשל האמריקאי להקים מלון בקובה. עסקה פוטנציאלית נוספת עשויה להגיע מכיוון ליגת הבייסבול, שמחפשת דרכים לאפשר לקבוצות להחתים שחקנים מקובה מבלי שיצטרכו לערוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x