$
חברה וסביבה

מיליארדר שילם 500 מיליון דולר עבור שני ציורים אבסטרקטים

קן גריפין, מייסד קרן הגידור סיטדל, רכש עבודות של ג'קסון פולוק ווויליאם דה קונינג. מדובר בשיא חדש למכירה פרטית של יצירת אמנות, האחרונה היתה רכישת תמונה של פול גוגן בידי מוזיאון קטאר לאמנות

שירות כלכליסט 13:1823.02.16

המיליארדר קן גריפין שילם כ-500 מיליון דולר עבור שתי יצירות אמנות מאת מאסטרים אבסטרקטיים באחת מעסקאות האמנות הפרטיות הגדולות ביותר אי פעם.

 

גריפין, המייסד של קרן הגידור משיקגו סיטדל (Citadel) רכש עבודות של ג'קסון פולוק ווויליאם דה קונינג. העבודות נמכרו בידי קרן הצדקה של דייוויד גפן. העסקה, שהושלמה בסתיו, מסמנת מחיר שיא ליצירות מאת שני האומנים, ועוקפת את השיא הקודם של מכירה פרטית של יצירת אמנות – רכישת תמונה של פול גוגן בידי מוזיאון קטאר לאמנות.

ג'קסון פולוק על רקע הציור ג'קסון פולוק על רקע הציור צילום: comunicacionestian

 

 

רכישתו של גריפין מגיעה לאחר האטה בשוק האמנות במחצית השנייה של 2015. בבתי המכירות סות'ביס וכריסטיס בלונדון נרשמה בתחילת החודש ירידה במכירות של יצירות אימפרסיוניסטיות, מודרניות, מתקופת פוסט מלחמת העולם השנייה, ועכשווית, לעומת אותה התקופה אשתקד.

 

"על מנת להחזיק ביצירות האמנות ההיסטוריות הגדולות ביותר, יש לעשות מאמץ מעל ומעבר להשיגן", אמרה אביגיל אשר, שותפה בפירמת הייעוץ לרכישות אמנות "גוגנהיים אשר" בניו יורק.

ציור של וויליאם דה קונינג ציור של וויליאם דה קונינג צילום: Art Insrirute of Chicago

 

היצירות שרכש גריפין הם ציורו של דה קונינג מ-1955 בשמן על בדף שכותרתו Interchange, שעבורו שילם 300 מיליון דולר, וציור של פולוק מ-1948 שכותרתו Number 17A שתמורתו שילם כ-200 מיליון דולר. כך על פי אחד מהגורמים.

 

שתי התמונות הוצגו במכון לאמנות של שיקגו בספטמבר 2015, אמרה אמנדה היקס, ראש יחסי הציבור של המוזיאון. גריפין הינו נאמן המוזיאון מאז 2004 ותרומותיו סייעו להקמת האגף לאומנות מודרנית.

 

הונו האישי של גריפין מוערך ב-5.6 מיליארד דולר, כך על פי מדד המיליארדרים של בלומברג. הוא ידוע בעסקאותיו בתחום האמנות, הנדל"ן והפילנתרופיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x