$
תעשייה ופיננסים

בקרוב: כתבי אישום נוספים בפרשת ריבית הליבור

לפי וול סטריט ג'ורנל, הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה מכינים תביעות נגד HSBC וסיטיגרופ, בחשד שהיטו את הריבית הבין בנקאית

שירות כלכליסט 12:2513.02.16

הרגולטורים בארה"ב ובבריטניה צפויים להגיש כתבי אישום נגד מספר בנקים שנחשדים בהטיית שערי ריבית הליבור, ביניהם סיטיגרופ ו-HSBC, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המקורבים לנושא. ליבור היא הריבית קצרת הטווח על הלוואות בין בנקאיות בבריטניה והיא מחושבת על בסיס יומי על ידי פאנל של נציגי הבנקים.

 

לפי הדיווח, שהתפרסם ביום שישי, המפקח על סחר בסחורות עתידיות בארה"ב (CFTC) ורשות הפיקוח הפיננסית בבריטניה מכינים סיבוב נוסף ואחרון של תביעות אזרחיות נגד הבנקים בחשד למניפולציה בריבית הליבור. עוד דווח, כי ב-CFTC חוקרים גם את ג'יי.פי.מורגן, הבנק הגדול בארה"ב במונחים של נכסים, אך החקירה הזו לא בהכרח תוביל להגשת אישומים. בשנה שעברה ביטלו בבריטניה את החקירה נגד הבנק.

דויטשה בנק. נקנס ב-2.5 מיליארד דולר בגין מעורבותו בפרשה דויטשה בנק. נקנס ב-2.5 מיליארד דולר בגין מעורבותו בפרשה צילום:בלומברג

 

החקירה על הטיית הליבור נמשכת כבר שבע שנים מצד הרשויות האמריקאיות והבריטיות. יותר מעשרה מוסדות פיננסיים כבר יישבו אישומים על הטיית הליבור, רבים מהם אף הודו באשמה פלילית. הרשויות אף הטילו על המוסדות קנסות בשווי כולל של מעל 6 מיליארד דולר.

 

על פי המקורבים, האישומים הצפויים נגד הבנקים יוגשו רק בעוד מספר חודשים, אך קרוב לוודאי שיסתכמו בקנסות נמוכים יותר מהעבר, כולל קנס במחיר שיא של 2.5 מיליארד דולר, שהוטל בשנה שעברה על דויטשה בנק. הבנק הגרמני פרסם באותה הזמן התנצלות פומבית והבטיח שהוא נוקט בצעדים לשיפור הביקורת הפנימית ולהימנע מהתנהלות דומה בעתיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x