$
המזרח התיכון

מחיר המלחמה: לוב הפסידה 68 מיליארד דולר בהכנסות נפט

תאגיד הנפט הלאומי של לוב העריך כי מאז 2013 נסגרו לא פחות מ־75 שדות נפט במדינה השסועה. בנוסף נפגעה הפקת הנפט ממחאות מקומיות, בעיות תשתית והתקפות של ארגון דאעש

שירות כלכליסט 19:4825.01.16

מלחמת האזרחים בלוב עלתה למדינה באובדן של 68 מיליארד דולר בהכנסות ממכירת נפט: תאגיד הנפט הלאומי של לוב העריך כי מאז 2013 נסגרו לא פחות מ־75 שדות נפט במדינה השסועה. בנוסף נפגעה הפקת הנפט ממחאות מקומיות, בעיות תשתית והתקפות של ארגון דאעש.

 

 

 

הירידה במחיר הנפט בשנה וחצי האחרונות השפיעה על הכלכלה הרעועה ממילא של לוב. שליח קרן המטבע הבינלאומית למדינה מוחמד אל־קורשי העריך את הגירעון התקציבי שלוב נמצאת בו ב־54% ביחס לתמ"ג שלה.

 

 

מלחמת האזרחים בלוב מוטטה את תעשיית הנפט מלחמת האזרחים בלוב מוטטה את תעשיית הנפט

 

מאז נפילתו של מועמר קדאפי ב־2011 פועלות בלוב שתי ממשלות יריבות: ממשלה מוסכמת שיושבת במזרח, בעיר טוברוק, ושלטון אסלאמיסטי בטריפולי שבמערב. לפני כשבועיים הוקמה ממשלת אחדות שהתמקמה בתוניסיה השכנה.

 

 

 

ככל שהקונפליקט בין שתי הקבוצות היריבות בלוב נמשך, גובר החשש כי דאעש יגביר את שליטתו בתשתיות ייצור האנרגיה במדינה. הארגון האסלאמיסטי ניצל את המצב כדי לפגוע בתעשיית הנפט, שהפקתו צנחה ב־20% מאז 2011 לכמות של 362 אלף חביות ביום. אחמד מייטג, סגן ראש הממשלה בממשלת האחדות, אמר כי השלטון החדש שם לו למטרה להעלות את ייצור הנפט ל־1.3 מיליון חביות ליום בתוך שישה חודשים. "אנחנו רוצים לשוב לטריפולי בתנאי שלום וללא מרחץ דמים", אמר מייטג ל"פייננשל טיימס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x