$
בשולי החדשות

למכירה: חלק מאוסף מכוניות הפורשה של ג'רי סיינפלד

הקומיקאי יציע במכירה פומבית שתיפתח בחודש מרץ 10% מאוסף מכוניות היוקרה שבבעלותו: "שמישהו נוסף יוכל ליהנות מהן"

שירות כלכליסט 12:1220.01.16

מכוניות בשווי מיליוני דולרים בבעלותו של הקומיקאי ג'רי סיינפלד יוצעו באביב הקרוב למכירה פומבית. המכוניות, המייצגות רק חלק קטן מאוסף המכוניות הנרחב של סיינפלד יוצעו למכירה בפלורידה ב-11 במרץ על ידי בית המכירות הפומביות גודינג אנד קומפני (Gooding and Company). לא פורסם מספר המכוניות שיוצעו למכירה, אך לדברי דובר בית המכירות, טיילור גנגון, הן מייצגות 10% מהאוסף.

 

"מעולם לא רכשתי מכונית כהשקעה", כתב סיינפלד בהצהרה. "אני אפילו לא ממש מחשיב עצמי כאספן. אני פשוט אוהב מכוניות. ואני עדיין אוהב את המכוניות הללו. אך הגיע הזמן להחזיר חלק מהן חזרה לעולם, שמישהו נוסף יוכל ליהנות מהן, כפי שנהניתי אני". סיינפלד הוא חובב נלהב של מכוניות פורשה, ולדבריו של גנגון, מרבית המכוניות שהוא מציע למכירה שייכות ליצרנית רכבי היוקרה הגרמנית.

 

מכוניות פורשה של סיינפלד שיוצעו למכירה פומבית מכוניות פורשה של סיינפלד שיוצעו למכירה פומבית צילום: Brian Henniker/Gooding & Company

 

סיינפלד אמנם לא מחשיב זאת כהשקעה, אך אחת המכוניות הנחשבות ביותר שלו, פורשה 550 ספיידר משנת 1955, צפויה לגרוף בין 6-5 מיליון דולר. שתי מכוניות פורשה נוספות של סיינפלד יוצעו גם כן למכירה. אחת מהן היא מדגם קאררה ספידסטר שמנת 1958, שצפויה להימכר עבור 2 מיליון דולר. היא אחת מ-151 מכוניות בלבד מדגם זה שנוצרו, ואחת מ-13 בלבד בצבע ירוק זה. מכונית הפורשה השנייה היא מדגם קאררה 911 משנת 1974, והמחיר המוערך שלה נע בין 1.2-1.5 מיליון דולר.

 

סיינפלד, שהתפרסם בזכות תוכנית הטלוויזיה הקרויה על שמו ששודרה בין השנים 1989-1998, מארח כיום את התוכנית המקוונת Comedians in Cars Getting Coffee, שבמסגרתה הוא מארח מפורסמים בשלל מכוניות יוקרתיות. בחודש שעבר השתתף בתוכנית נשיא ארה"ב ברק אובמה, שנהג במכונית קורבט סטינגריי משנת 1963.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x