$
תעשייה ופיננסים

לראשונה: אמזון תציע מסלול מימון לביצוע קניות באתר

ענקית הקמעונאות המקוונת השיקה בבריטניה שירות שיאפשר ללקוחות ליטול הלוואות לרכישת מוצרי חשמל או ריהוט שמחירם גבוה מ־400 ליש"ט. הפירעון יהיה בתשלומים חודשיים שיתפרסו על פני שנתיים עד ארבע שנים בריבית של 17%

שירות כלכליסט 23:4102.01.16

ענקית הקמעונאות אמזון החלה להציע ללקוחותיה בבריטניה הלוואות לרכישת רהיטים ומוצרי חשמל באתרה.

 

החברה תאפשר ללקוחות ליטול הלוואה לרכישות שגובהן יותר מ־400 ליש"ט, ולפרוע אותה בתשלומים חודשיים שיימשכו על פני שנתיים עד ארבע שנים, בהתאם לגובה ההלוואה. לפי אמזון, הריבית על ההלוואה שהיא תעניק ללקוחות תעמוד על 16.9% בשנה.

 

מדובר במהלך ראשון מסוגו עבור אמזון, שכן כיום היא לא מציעה מימון ללקוחות או מאפשרת פריסה לתשלומים של הקניות באתרה. יוצאת דופן מבחינה זו היא האפשרות שיש לבעלי כרטיס אמזון סטור קארד בארה"ב לקנות מוצרים בתשלומי קרדיט.

 

מרכז לוגיסטי של אמזון מצפון ללונדון מרכז לוגיסטי של אמזון מצפון ללונדון צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מסלול המימון, שנקרא Amazon Pay Monthly, עשוי לנגוס בנתח השוק של חנויות ותיקות בבריטניה דוגמת ג'ון לואיס, שמוכרות מוצרים דומים ומציעות גם הן מסלולי מימון ללקוחות.

 

במסלול יהיו כלולים רק מוצרים שאמזון עצמה מוכרת ומשלחת — כלומר, לא יינתן מימון למוצרי חשמל או רהיטים שנמכרים באתרה על ידי צד שלישי.

החברה שתנהל את שירות המימון עבור אמזון היא היטאצ'י קפיטל, שמנהלת מסלולי מימון גם עבור ג'ון לואיס.

 

לפי דיווח ביומון הבריטי "הגרדיאן", אמזון תציע את המימון ללקוחות כאחת האפשרויות ברשימת אמצעי התשלום בעת סיום הקנייה באתר. אם הלקוח או הלקוחה יבחרו באפשרות, הם יצטרכו למלא בקשה להלוואה ודירוג האשראי שלהם ייבדק באופן מקוון.

 

ג'רלד גריימס, מנהל חטיבת מימון צריכה בהיטאצ'י קפיטל, אמר ל"גרדיאן" כי "הניסוי החדש שלנו עם אמזון נועד לתת לאנשים את חוויית התשלום המהירה והנוחה ביותר של מימון הקנייה. הלקוחות יוכלו לבחור מדיח כלים או מקרר, ומיד אחר כך למצוא דרך לממן את קנייתם באמצעות היטא'צי מבלי לעזוב את אתר אמזון".

 

השקת מסלול מימון הקניות של אמזון היא האחרונה בשורה של חידושים שהשיקה אמזון בשנה שחלפה, בבריטניה ובמדינות אחרות. כך למשל, שירות Prime Now הבטיח ללקוחות משלוח של שעה אחת לכל היותר על מגוון של מוצרים באתר. אמזון גם הרחיבה את מגוון מוצרי המכולת שהיא הציעה באתרה, והחלה להתחרות באופן ישיר ברשתות מרכולים גדולות. כמו כן השנה היא הרחיבה את שירותי התוכן שהיא מציעה לגולשים בסטרימינג, והשקיעה בהפקת סדרה חדשה של הקולנוען וודי אלן, בהפקת 12 סרטי קולנוע באורך מלא — שנוסף על זמינותם לצפייה בשירות הסטרימינג יופצו גם בבתי הקולנוע —ובהפקת תוכנית חדשה בהנחיית כוכב הטלוויזיה הבריטי ג'רמי קלארקסון, לשעבר מגיש תוכנית המכוניות "טופ גיר" ב־BBC.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x